صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
برگزاری نشست مدیران مسکن و ساختمان و روسای ادارات نظام‌مهندسی منطقه یک کشور

برگزاری نشست مدیران مسکن و ساختمان و روسای ادارات نظام‌مهندسی منطقه یک کشور

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، در این نشست حامد مانی‌فر مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت نشست‌های منطقه‌ای گفت: این جلسات با نگرش تکریم و احترام گذاشتن به فعالیت‌های همکاران در استان‌ها و با هدف ایجاد فضای رقابتی و ارزیابی فعالیت‌های استان‌های مختلف برگزار می‌شود.
وی با اشاره به این که استان‌ها می‌بایست در فعالیت‌های ستادی مشارکت داشته باشند و برگزاری نشست‌های استانی منجر به ساماندهی اقدامات ستاد وزارت راه و شهرسازی می‌شود، افزود: مدیریت صحیح و مناسب در استان‌ها منجر به موفقیت و پیشرفت فعالیت‌ها در ستاد وزارت راه و شهرسازی می‌گردد.
مانی‌فر با بیان این که این جلسات باید با کیفیت فنی و علمی تشکیل شود، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت علمی اساتید دانشگاهی در هر استان موجب غنا و بهره‌مندی بیشتر از جلسات می‌شود.
مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی در پایان بر ضرورت حضور مدیران ستادی در جلسات استانی تأکید کرد و گفت: این‌گونه ارتباطات موجب ارتقای سطح فعالیت‌ها، تشریک‌مساعی و هم‌افزایی میان استان‌ها می‌شود و نتیجه آن دستیابی به ادبیات مشترک در بحث مقررات ملی و کنترل ساختمان است.
در ادامه جلسه حسن صبوری مدیرکل راه و شهرسازی استان قم افزود: بحث مقررات ملی ساختمان از مهمترین مباحث در وزارت راه و شهرسازی است.
وی با اشاره به حوادثی مانند ریزش ساختمان پلاسکو و زلزله اخیر غرب کشور بر اهمیت بحث مقررات ملی ساختمان تأکید کرد و گفت: در بحث الزامات شهرسازی، تهیه نقشه، اجرا، مصالح، نظارت و… همواره ممکن است نقص‌هایی وجود داشته باشد که امیدواریم نشست‌های منطقه‌ای موجب فهم مشترک و گفتمان واحد در خصوص بحث مقررات ملی ساختمان شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان بر اهمیت بازسازی و مقاوم‌سازی بافت فرسوده شهری اشاره کرد و توضیح داد: رعایت کامل قوانین و مقررات ملی ساختمان در بازسازی و احیای بافت فرسوده موجب کاهش اثرات ناگوار حوادثی مانند زلزله در این مناطق می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

کارگران چند سال پس انداز کنند خانه می‌خرند؟

به گزارش کسب و کار نیوز، حمید نجف راهکارهای خانه دار شدن کارگران در شرایط …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *