صفحه اصلی / تولید صنعتی مواد هشداردهنده نشت گاز طبیعی تا پایان امسال

تولید صنعتی مواد هشداردهنده نشت گاز طبیعی تا پایان امسال

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا، فهمیه نادری، مسئول پروژه «تولید مواد بودار کننده از میعانات گازی» در حاشیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار ملی ایران، در باره اهمیت این پروژه گفت: استفاده از مواد هشداردهنده نشت گاز طبیعی (ادورانت) به دلیل لزوم تامین ایمنی در زمان استفاده از این گاز در صنایع و مصارف خانگی بسیار ضروری است.
وی افزود: با توجه به هزینه نسبتا زیاد تامین این ماده راهبردی از معدود تولید‌کنندگان آن در جهان، پروژه انتقال دانش فنی و طراحی پایه واحد تولیدی این مواد در مقیاس صنعتی، به درخواست مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز، در دستور کار پژوهشگاه صنعت نفت قرار گرفت.
نادری با تاکید بر این‌که پیش از طراحی واحد صنعتی، پایلوتی به ظرفیت تقریبی یک بشکه در پژوهشگاه صنعت نفت احداث شد، تصریح کرد: امکان تولید ادورانت از نفتای تصفیه نشده پالایشگاه شیراز در این پایلوت به اثبات رسیده که به‌زودی با احداث واحد صنعتی، شرکت ملی گاز از واردات این مواد بی‌نیاز و حتی قادر به صادرات آن نیز خواهد شد.
وی یادآور شد: این پروژه افزون بر مواد هشداردهنده گاز طبیعی که محصول اصلی این واحد است، محصولات جانبی و با ارزش دیگری مانند میعانات گازی بو‌زدایی شده و نیز ترکیبات مرکاپتانی سبک مانند متیل و اتیل مرکاپتان هم که قابل استفاده در دیگر بخش‌های صنعت نفت است، به همراه خواهد داشت.

همچنین مطالعه کنید:

دلیل نوسانات دلار

سرمقاله از آنجایی که قیمت ارز تحت تاثیر خبرهای داخلی و خارجی دچار نوسان می‌شود، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *