صفحه اصلی / ژاپن به طور یکجانبه کره شمالی را تحریم کرد

ژاپن به طور یکجانبه کره شمالی را تحریم کرد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، این تحریم ها به نوشته روزنامه 'ژاپن تودی' در شرایطی صورت می گیرد که پیشتر چین هر گونه تحریم علیه کره شمالی را خارج از چارچوب شورای امنیت و نادرست دانسته است.
ژاپن می گوید که دارایی های 19 شرکت کره شمالی را ضبط کرده است تا این کشور حاضر به مذاکره شده و برنامه تسلیحات هسته ای و موشکی بالستیک خود را متوقف کند.
وزارت خارجه ژاپن در بیانیه ای آورده است: شرکت های ذیربط در زمینه ذغال سنگ و کشتیرانی و نفت تجارت می کرده و کارگران کره شمالی را به خارج از کشور اعزام می کرده اند.
این تحریم هاپس از آن اعمال می شود که کره شمالی در پایان ماه گذشته میلادی یک موشک قاره پیمای بالستیک از مدل 'هوا سونگ 15 ' پرتاب کرد که در دریای ژاپن فرود آمد.
یوشیهیدا سوگا سخنگوی ارشد دولت ژاپن از این اقدام حمایت کرده و تحریم های یکجانبه را در چارچوب تحریم های شورای امنیت و پاسخی به این آزمایش موشکی دانسته است.
این گزارش حاکی است یک شرکت رایانه ای کره شمالی که در کشورهای آلمان، چین ، سوریه ، هند و امارات فعال است از جمله شرکت های تحریم شده است.
وزارت خارجه ژاپن تصریح کرده که با این تحریم جدید تاکنون 56 شرکت و گروه مرتبط با کره شمالی و 62 نفر دیگر در ارتباط با برنامه هسته ای و موشکی این کشور تحریم شده اند.
 
 

همچنین مطالعه کنید:

weather

آلودگی هوای تهران طی امروز تداوم دارد

  به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *