صفحه اصلی / صادرات ایران به مالزی 5 برابر شد

صادرات ایران به مالزی 5 برابر شد

به گزارش کسب و کار نیوز، صادرات ایران به مالزی در هشت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از پنج برابر شده است.
 بر اساس تازه‌ترین آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران از تجارت خارجی هشت ماهه نخست سال جاری، در این مدت 434 هزار و 675 تن انواع کالا از ایران به مالزی صادر شده که 55 صدم درصد از وزن کل صادرات ایران به مالزی را به خود اختصاص می‌دهد.
همچنین ارزش کالاهای صادراتی ایران به این کشور در مدت مذکور 160 میلیون و 462 هزار و 791 دلار بوده که از این حیث نیز 56 صدم درصد از کل ارزش صادراتی ایران مربوط به صادرات کالا به کشور مالزی است.
آمار گفته شده در حالی است که در سال گذشته در همین مدت زمان تنها 101 هزار و 694 تن کالا از ایران به مالزی صادر شده بود که به این ترتیب صادرات وزنی ایران به مالزی از سال گذشته تاکنون 327 درصد رشد را نشان می‌دهد.
از سوی دیگر ارزش کالاهای صادر شده از ایران به مقصد مالزی در هشت ماهه سال گذشته 30 میلیون و 223 هزار و 951 دلار بوده که با توجه به مقایسه این آمار با ارزش صادرات ایران به مالزی در سال جاری، رشد 430 درصدی ارزش صادرات ایران به این کشور در آمار مشاهده می‌شود.
به این ترتیب صادرات ایران به مالزی در مدت مذکور در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از پنج برابر شده است.

همچنین مطالعه کنید:

seke

قیمت سکه به ۴ میلیون و ۲۵ هزار تومان رسید

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، در جریان معاملات بازار آزاد تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *