صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
رییس جمهوری لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور را تقدیم مجلس کرد

رییس جمهوری لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور را تقدیم مجلس کرد

به گزارش کسب و کار نیوز،  رییس دولت دوازدهم در جلسه علنی امروز – یکشنبه – مجلس شورای اسلامی حضور یافت و ویژگی‌های لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور را تشریح و سپس آن را به علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
رییس مجلس شورای اسلامی نیز پس از دریافت لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور از دکتر روحانی رییس جمهوری تشکر کرد.
روحانی پیش از تقدیم لایحه بودجه سال آینده در سخنانی تاکید کرد: اگر بخواهم بودجه سال آینده را در یک جمله خلاصه کنم این است که بودجه سال ۹۷ بودجه ای برمبنای اشتغال فراگیر و برمبنای رفع فقر و ایجاد عدالت است.
بر اساس ماده ۱۸۶ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور پس از ارائه به مجلس، چاپ و بین نمایندگان مجلس توزیع می شود، پس از آن نمایندگان تا ۱۰ روز فرصت دارند که پیشنهادها خود را در مورد لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور به کمیسیون های تخصصی مربوطه ارائه کنند. 
کمیسیون‌های تخصصی موظفند حداکثر تا ۱۵ روز پس از چاپ و توزیع لایحه، گزارش خود را به کمیسیون تلفیق تقدیم کنند و کمیسیون تلفیق نیز موظف است حداکثر ظرف ۱۵ روز پس از پایان مهلت گزارش کمیسیون تخصصی، ضمن رسیدگی به گزارش کمیسیون‌ های تخصصی، گزارش نهایی خود را تنظیم و به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند، مهلت رسیدگی کمیسیون تلفیق حداکثر تا پانزده روز با موافقت هیات رییسه قابل تمدید است. 
نهایتا نمایندگان مجلس در جلسه علنی، بعد از رسیدگی به کلیات بودجه و تصویب آن، به پیشنهادهای مربوط به درآمدها و سایر منابع تأمین اعتبار بودجه عمومی دولت رسیدگی و سقف آن به ‏تصویب خواهد رسید، پس از آن پیشنهادهای مربوط به تبصره‏‌ها و ردیف‌ها رسیدگی می‌ شود. 
همچنین اکبر رنجبرزاده عضو هیات رییسه مجلس درباره زمان بررسی لایحه بودجه در مجلس گفت: بر اساس روند بررسی بودجه، احتمالا لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور اوایل بهمن ماه در مجلس شورای اسلامی بررسی می شود. 
وی افزود: در مدت بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور در مجلس، جلسات مجلس بلاانقطاع به جز روزهای تعطیل و جمعه در چهار ساعت برگزار می شود، این جلسات با پیشنهاد رییس مجلس و رای نمایندگان می تواند در دو یا سه شیفت نیز برگزار شود. 
 

همچنین مطالعه کنید:

کارگران چند سال پس انداز کنند خانه می‌خرند؟

به گزارش کسب و کار نیوز، حمید نجف راهکارهای خانه دار شدن کارگران در شرایط …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *