صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
صبر چین از بدقولی ونزوئلا لبریز شد

صبر چین از بدقولی ونزوئلا لبریز شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، این شکایت نشان می‌دهد صبر چین از متحد آمریکای لاتینی خود لبریز شده و در حال تغییر دادن برخورد و تاکتیک خود است.
واحد آمریکایی سینوپک در ۲۷ نوامبر شکایتی را در دادگاه منطقه‌ای تگزاس جنوبی در هیوستون تنظیم کرد و ماهیت این شکایت کلاهبرداری است. روزنامه فایننشیال تایمز با اشاره به اسناد دادگاه در گزارشی نوشت: لحن این شکایت نشان می‌دهد که روابط دوستانه میان ونزوئلا و چین ممکن است به پایان رسیده باشد.
در این شکایت، سینوپک از شرکت PDVSA برای دریافت ۲۳.۷ میلیون دلار بدهی پرداخت نشده بعلاوه خسارت‌های تنبیهی شکایت کرده و مدعی شده که این شرکت نیمی از هزینه مربوط به قرارداد سال ۲۰۱۲ برای خرید میلگرد فولادی – که در دکل‌های حفاری استفاده می‌شود – به مبلغ ۴۳.۵ میلیون دلار از این شرکت چینی را پرداخت نکرده است.
شکایتی که از سوی سینوپک مطرح شده، ممکن است نشان‌دهنده این موضوع باشد که چین دیگر نمی‌خواهد وام‌هایش به ونزوئلا را ادامه دهد و این تغییر موضع ممکن است ونزوئلا و غول نفتی این شرکت را به ورشکستگی بکشاند.
براساس گزارش اویل پرایس، چین و همچنین روسیه در قراردادهای نفت در مقابل وام، اعتبار به ونزوئلا را تمدید کرده‌اند، اما شرکت PDVSA برای ارسال نفت به روسیه و چین با مشکل روبرو بوده است و گفته می‌شود تا فوریه امسال چند ماه در تحویل نفت به متحدان کلیدی ونزوئلا تاخیر داشته است.
تنها وام‌دهنده‌ای که ظاهرا همچنان تمایل دارد با ونزوئلا همکاری کند، روسیه است. ماه گذشته که آژانس‌های اعتبارسنجی ونزوئلا را در موقعیت ورشکستگی محدود قرار دادند روسیه و ونزوئلا قراردادی را برای تغییر شرایط بدهی ونزوئلا به ارزش ۳.۱۵ میلیارد دلار امضا کردند.

همچنین مطالعه کنید:

کاهش ترافیک و تصادف با کمک ربات‌های خزنده

به گزارش کسب و کار نیوز، از آنجا که به کارگیری وسایل نقلیه خودران روز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *