صفحه اصلی / داستان جدال بین قدرت و حقیقت

داستان جدال بین قدرت و حقیقت

به گزارش کسب و کار نیوز  ، مستند «دانشمندان تهدید شده» Scientists under Attack: ) (Science in the magnetic field of money درباره بازی پول و قدرت شرکت های بزرگ محصولات کشاورزی و نیز دانشمندانی است که ادعا می کنند این محصولات کشاورزی ژنتیکی، عملاً با جان آدم ها بازی می کنند.
در این مستند خواهیم دید که در اوایل دهه نود میلادی شرکت «مونسانتو» محصولات کشاورزی ژنتیکی را روانه بازار می کند و ادعا می کند که همه مشکلات مربوط به کشاورزی و محصولات غذایی را حل نموده است. اما بعد از این ماجرا چند دانشمند معروف در حوزه بیوتکنولوژی، با نظرات خود پرده از حقایقی پنهان درباره این داستان برمی دارند.
در مستند «دانشمندان تهدید شده» آرپاد پوسزتای از انگلیس و ایگنوسیا چاپلا از آمریکا علی رغم سابقه علمی و پژوهشی بسیار درخشانشان، بعد از اعلام نتایج تحقیق خود مبنی بر خطر محصولات ژنتیکی برای سلامتی انسان ها، از ادامه فعالیت های خود منع شده و به دادگاه کشانده می شوند.
این مستند حول این دو شخصیت محوری می چرخد و در کنار دیگر مصاحبه های انجام شده با دانشمندان دیگر و نیز بررسی رویدادهای مشابه، نشان می دهد که چگونه دانشمندان تراز اول دنیا به خاطر اعلام یافته های خود، صرفاً به خاطر اینکه این نتایج با منافع شرکت های بزرگ و برخی سیاستمدارن در تضاد است، با انواع محدودیت ها روبرو خواهند شد.
مستند «دانشمندان تهدید شده» محصول سال ۲۰۰۹ و به کارگردانی Bertram Verhaag، دوبله شده در هیسپان تی وی، در ۴ قسمت ۲۵ دقیقه ای از روز یکشنبه ۱۲ آذر تا چهارشنبه ۱۵ آذر ساعت ۷:۳۰ به وقت تهران به روی آنتن می رود و ساعات ۱۴:۳۰ و ۲۰:۳۰ همان روز بازپخش می شود.
 

همچنین مطالعه کنید:

معافیت مالیاتی مافیای کنکور در پوشش انتشاراتی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در این حالت، با توجه به اینکه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *