صفحه اصلی / ایجاد بیش از ۳۶۰۰فرصت شغلی توسط تعاونی ها

ایجاد بیش از ۳۶۰۰فرصت شغلی توسط تعاونی ها

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از  اتاق تعاون ایران،  بررسی آماری در سامانه جامع آمارهای ثبتی تعاون نشان داد،  در آبان ماه سال ۱۳۹۶ ، تعداد ۲۱۴ تعاونی و ۱ اتحادیه در کل کشوربه ثبت رسیده اند. تعداد کل اعضاء تعاونیها ۴۹۳۰ نفر و تعداد فرصت شغلی ۳۶۶۷ نفر و سرمایه اولیه حدود ۲۶ میلیارد ریال  بوده و متوسط تعداد اعضاء و فرصت شغلی مربوط به این تعاونیها به ترتیب ۲۳ و ۱۷ نفر است.
به گزارش واحد آمار و برنامه ریزی اتاق تعاون ایران، استان فارس با تعداد ۳۹ تعاونی بیشترین تعداد تعاونیهای ثبت شده در این ماه را به خود اختصاص داده‌اند. در استانهای کردستان و یزد در این ماه هیچ تعاونی به ثبت نرسیده است.
بیشترین تعداد تعاونیهای ثبت شده به ترتیب در فعالیتهای "کشاورزی" و "صنعت" به ترتیب با تعداد ۶۷ و ۵۹ واحد هستند. تعاونی‌های فعالیتهای کشاورزی" و " مستغلات اجاره و فعالیت های کسب و کار" به ترتیب با ۱۸۸۳ و ۱۳۷۵ نفر دارای بیشترین اعضا هستند. همچنین بیشترین فرصت شغلی مربوط به تعاونیهای "کشاورزی" با ۱۴۲۴ نفر است.
مقایسه عملکرد  آبان نسبت به مهر نشان می دهد که تعداد تعاونیهای ثبت شده در آبان ماه سالجاری ۲۱۴ واحد در مقایسه با ماه گذشته  ۲۶۱ واحد، کاهشی معادل ۱۸درصد دارد. تعداد اعضاء افزایشی معادل ۱۷ درصد و تعداد فرصت شغلی افزایشی معادل ۹درصد را به همراه دارند.
 

همچنین مطالعه کنید:

فرصت طلبی اپلیکیشن های ایرانی از قطعی اینترنت

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، یکی از کاربران نقشه “ویز” در گفت و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *