صفحه اصلی / تاسیس صندوق ضمانت تسهیلات اشتغال‌زایی مددجویان

تاسیس صندوق ضمانت تسهیلات اشتغال‌زایی مددجویان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر ، حجت الله عبدالملکی با تاکید بر اینکه تحقق اهداف کمی و کیفی و ارتقا فرایند در چارچوب اسناد بالا دستی دو راهبرد اصلی این نهاد در سال ۹۶ است گفت: برای این امر باید توانمندی کارکنان کمیته امداد ارتقا یابد.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای فعالیت کمیته امداد تاکنون ۱.۵ میلیون طرح اشتغال با هزینه هشت هزار و ۲۴۰ میلیارد تومان برای مددجویان اجرا شد اعلام کرد: در این مدت ۶۲۰ هزار خانوار مددجو خودکفا شدند.
عبدالملکی افزود: طبق برنامه امسال باید ۱۴۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد شود که در هشت ماهه نخست امسال ۶۵ هزار مددجو تحت حمایت شاغل شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات اشتغال زایی در هشت ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته ۹۵ درصد افزایش یافته است گفت: از مجموع سه هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی تاکنون هزار و ۷۰ میلیارد تومان جذب شده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد یکی از دلایل جذب پایین تسهیلات اشتغال را تاخیر بانک مرکزی در ابلاغ به بانک های عامل دانست و افزود: طرح ضربتی پرداخت وام ازدواج هم موجب شد تا پرداخت تسهیلات اشتغال مددجویان از اولویت بانک ها خارج شود.
وی تاکید کرد: باتوجه به اینکه در مهرماه، ۲۱۳ میلیارد تومان و در آبان ماه ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی جذب شده است امیدواریم تا پایان سال تمام اعتبارات مصوب را دریافت کنیم.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با بیان اینکه یکی از مشکلات مددجویان ضمانت تسهیلات اشتغال زایی است از تاسیس صندوق ضمانت تسهیلات خبر داد و گفت: در صورت موافقت دولت سهام عدالت مددجویان به این صندوق منتقل می شود.
وی با تاکید بر اینکه باید مشاغل زنان متناسب با شرایط آنها انتخاب شود افزود: با توجه به جمعیت مددجویان تحصیل کرده تحت حمایت باید اجرای طرح های اشتغال دانش بنیان در اولویت قرار بگیرد.
وی بر آموزش ناظران بر طرح های اشتغال مددجویان تاکید کرد و گفت: تا پایان امسال سامانه هوشمند نظارت طراحی می شود.
 

همچنین مطالعه کنید:

احتکار و هزاران پرونده تخلف در عرضه کالا

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *