صفحه اصلی / آیا در کاخ سفید استفاده از گوشی همراه ممنوع می شود؟

آیا در کاخ سفید استفاده از گوشی همراه ممنوع می شود؟

 

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا احتمالا مقامات و کارمندان کاخ سفید از این پس مجاز به استفاده از گوشی‌های همراه و خصوصی خود نخواهند بود. بنظر می رسد این تصمیم به منظور حفاظت از اطلاعات محرمانه در کاخ ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا و افزایش امنیت سایبری و شبکه مقامات و کارکنان حاضر در کاخ سفید اتخاذ شده باشد.
بر اساس گزارش‌های برخی منابع خبری، مقامات بلند پایه کاخ سفید همواره از افشای اخبار خصوصی و محرمانه ابراز نگرانی می کرده‌اند و هم اکنون نیز درصدد اجرای ممنوعیت استفاده از گوشی‌های همراه و خصوصی افراد و کارکنان در این کاخ هستند.
این مقامات همچنین در این خصوص اظهار کرده‌اند که اتصال گوشی‌های همراه و خصوصی به شبکه اینترنت بی سیم وای فای به هیچ عنوان از ضریب امنیتی بالایی برخوردار نیست و به همین علت، در تلاش هستند تا تصمیم و قانون ممنوعیت استفاده از گوشی همراه را اجرایی کنند.
نزدیک به دو ماه پیش بود که مشخص شد گوشی همراه جان فرنسیس کلی – رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید – چندین ماه مورد هک و نفوذ مجرمان سایبری قرار گرفته بوده است و هکرها توانسته بودند به اطلاعات شخصی و محرمانه وی دسترسی یابند.
جان فرنسیس کلی که از ۲۷ ژوئیه ۲۰۱۷ میلادی در دولت دونالد ترامپ -رئیس جمهور کنونی آمریکا – به این سمت برگزیده و منصوب شده بود، پیشتر بعنوان فرمانده سابق ایالات جنوبی آمریکا و ژنرال سپاه تفنگداران نیروی دریایی این کشور فعالیت می کرد.
البته مشکلات امنیتی بوجود آمده نظیر هک گوشی همراه و به سرقت بردن اطلاعات محرمانه مربوط به کاخ سفید، نخستین باری نبود که در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ رخ می داد، بلکه بسیاری از مشاوران کاخ سفید نظیر جرد کوشنر – مشاور ارشد دونالد ترامپ – همواره بجای ایمیل‌های مخصوص کاری که از ضریب امنیتی بالایی بهره مند هستند، از ایمیل‌های شخصی و خصوصی خود و با امنیت بسیار پایین برای مدیریت مسائل کاخ سفید استفاده کرده‌اند.
هم اکنون بنظر می رسد کاخ سفید سعی دارد با قانون ممنوعیت استفاده از گوشی همراه، اقدام به تامین و افزایش امنیت سایبری و فیزیکی و همچنین حفاظت ار اطلاعات محرمانه خصوصی خود کند.

همچنین مطالعه کنید:

RAHMANI

رایزنی رحمانی در نیمه دوم آذرماه با ۴ کشور

به گزارش کسب و کار نیوز، بیانات رهبری نقشه‌ی راه دیپلماسی اقتصادی کشور است، راهبردی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *