صفحه اصلی / بهسازی راه‌های روستایی اعتبار می‌خواهد

بهسازی راه‌های روستایی اعتبار می‌خواهد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، شهرام ملکی مدیرکل راه و شهرسازی کردستان با بیان اینکه هم‌اکنون میانگین آسفالت راه‌های روستاهای استان در رتبه آخر کشوری قرار دارد، گفت: هم‌اکنون دو هزار و ۷۵۰ کیلومتر از ۶ هزار و ۹۸ کیلومتر از شبکه راه‌های روستایی استان با میانگین ۴۴ درصد آسفالت بوده که حدود ۲۱ درصد از میانگین کشوری پایین‌تر است.
به گفته ملکی، وزارت راه و شهرسازی هم‌اکنون اجرای هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالت روستایی با افق سه‌ساله را در استان تعریف کرده تا شاخص راه آسفالت روستاهای کردستان به میانگین کشوری برسد.
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان با بیان اینکه اجرای آسفالت راه‌های روستایی حدود ۵ هزار میلیارد ریال اعتبار لازم دارد، افزود: از سال گذشته آسفالت ۲۳۲ کیلومتر راه با ۷۵۰ میلیارد ریال اعتبار اجرایی شد و هم‌اکنون زیر بار ترافیک رفته است.
وی ادامه داد: شورای برنامه‌ریزی استان برای افزایش میانگین راه روستایی استان عزم جدی دارد و از محل اعتبارات تملک دارایی و ماده ۱۸۰ حدود ۹۰۰ میلیارد ریال به راه‌های روستایی کردستان تخصیص یافته است.
به گفته وی، در ابتدای سال ۹۲ میانگین برخورداری روستاهای کردستان از راه آسفالت، ۳۶ درصد بود که خدمات ارائه شده در دولت یازدهم موجب ارتقای ۱۰ درصدی آن شده است.

همچنین مطالعه کنید:

bazare kar

مخالفت کارگران با منطقه ای شدن دستمزد

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، از آنجایی که افزایش  ۲۰ درصدی دستمزد نیز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *