صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
بهسازی راه‌های روستایی اعتبار می‌خواهد

بهسازی راه‌های روستایی اعتبار می‌خواهد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، شهرام ملکی مدیرکل راه و شهرسازی کردستان با بیان اینکه هم‌اکنون میانگین آسفالت راه‌های روستاهای استان در رتبه آخر کشوری قرار دارد، گفت: هم‌اکنون دو هزار و ۷۵۰ کیلومتر از ۶ هزار و ۹۸ کیلومتر از شبکه راه‌های روستایی استان با میانگین ۴۴ درصد آسفالت بوده که حدود ۲۱ درصد از میانگین کشوری پایین‌تر است.
به گفته ملکی، وزارت راه و شهرسازی هم‌اکنون اجرای هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالت روستایی با افق سه‌ساله را در استان تعریف کرده تا شاخص راه آسفالت روستاهای کردستان به میانگین کشوری برسد.
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان با بیان اینکه اجرای آسفالت راه‌های روستایی حدود ۵ هزار میلیارد ریال اعتبار لازم دارد، افزود: از سال گذشته آسفالت ۲۳۲ کیلومتر راه با ۷۵۰ میلیارد ریال اعتبار اجرایی شد و هم‌اکنون زیر بار ترافیک رفته است.
وی ادامه داد: شورای برنامه‌ریزی استان برای افزایش میانگین راه روستایی استان عزم جدی دارد و از محل اعتبارات تملک دارایی و ماده ۱۸۰ حدود ۹۰۰ میلیارد ریال به راه‌های روستایی کردستان تخصیص یافته است.
به گفته وی، در ابتدای سال ۹۲ میانگین برخورداری روستاهای کردستان از راه آسفالت، ۳۶ درصد بود که خدمات ارائه شده در دولت یازدهم موجب ارتقای ۱۰ درصدی آن شده است.

همچنین مطالعه کنید:

شمارش معکوس اخذ مالیات از خانه های خالی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در جلسه علنی مذکور با ۱۵۰ رأی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *