صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
تقویت ساختارهای مناسب زیربنایی گردشگری با احداث اقامتگاه‌های بوم گردی

تقویت ساختارهای مناسب زیربنایی گردشگری با احداث اقامتگاه‌های بوم گردی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، محسن اسماعیلی با اشاره به برگزاری کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی به ریاست علی فرخ‌زاد معاون عمرانی استاندار و دبیری مسعود حق لطفی مدیرکل راه و شهرسازی گفت: اقامتگاه‌های بوم گردی در محیط‌های طبیعی با رعایت بالاترین سطح ممکن ضوابط زیست‌محیطی و به شکلی سازگار با معماری و سیمای طبیعی منطقه احداث می‌شوند.
وی عنوان کرد: اقامتگاه‌های بوم گردی ضمن حداکثر تعامل با جامعه محلی، زمینه حضور و اقامت طبیعت گردان را با کیفیتی قابل‌قبول و تعریف شده در محیط‌های طبیعی را فراهم می‌نماید.
وی افزود: در این جلسه ضوابط و شرایط استقرار اقامتگاه‌های بوم گردی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
مدیر شهرسازی و معماری این اداره کل بیان کرد: در دهمین جلسه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان مسائلی چون رقابت‌پذیری، اقتصاد، اقلیم و فرهنگ، نیاز مناطق، نظارت دهیاری و شوراها، ایجاد جذابیت در روستاها جهت توسعه صنعت گردشگری در روستاها، پیامدهای اجتماعی آن، کنترل انجام گرفته توسط میراث فرهنگی برای پالایش و ارسال درخواست‌ها، توانمندی و قابلیت ساخت توسط متقاضی و تغییر کاربری پس از ساخت مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
اسماعیلی گفت: با توجه به موارد یادشده، مقرر شد رویکرد اصلی و محوریت در داخل بافت روستا در راستای احیا و باز زنده‌سازی باشد.
وی افزود: لیکن در موارد خارج از بافت روستا صرفاً در روستاهایی که با هدف و قابلیت گردشگری هستند در قالب مجتمع اقامتی با ملاحظات بوم گردی با رویکرد و ضوابط بومی منطقه در جلسات قابل بررسی خواهد بود.

همچنین مطالعه کنید:

مرتضی افقه

ناتوانی دولت در کنترل قیمت ها

دولت به دلیل دسترسی به ارز، تنها کاری که می توانسته است انجام دهد، این …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *