صفحه اصلی / نشست هماهنگی مدیران بانکهای دولتی درکرمانشاه برای تسریع در پرداخت وام به زلزله زدگان

نشست هماهنگی مدیران بانکهای دولتی درکرمانشاه برای تسریع در پرداخت وام به زلزله زدگان

به گزارش کسب و کار نیوز،  دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی اعلام کرد دومین جلسه مدیران عامل بانک های دولتی برای سرعت گرفتن مصوبه دولت در زمینه کمک به زلزله زدگان غرب کشور صبح امروز (دوشنبه) در استانداری کرمانشاه برگزار شد.
«علیرضا قیطاسی» اظهار داشت: دولت در مصوبه چهارشنبه هفته گذشته خود (24 آبان) مصوب کرد که به خانوارهای زلزله زده تسهیلات بانکی پرداخت شود که رقم آن برای مناطق شهری 350 میلیون ریال با نرخ کارمزد 5 درصد و برای مناطق روستایی 250 میلیون ریال با نرخ 4 درصد است و دوره بازپرداخت آن نیز 15 ساله محاسبه می شود.
قیطاسی تاکید کرد: همچنین دولت 120 میلیون ریال تسهیلات بانکی برای بازسازی خانه ها در نظر گرفته است که نرخ بازپرداخت آن برای مناطق شهری 5 درصد و برای مناطق روستایی 4 درصد و دوره بازپرداخت آن 7 سال محاسبه می شود.
این مدیر بانکی با یادآوری اینکه قرار است تا سقف 100 میلیون ریال نیز تسهیلات قرض الحسنه با دوره بازپرداخت 5 ساله برای خرید لوازم خانگی مورد نیاز پرداخت شود ،گفت: جلسه امروز مدیران بانک های دولتی در کرمانشاه با هدف هماهنگی بیشتر بانک ها برای اجرای مصوبات دولت بوده است.
قیطاسی رقم کل اختصاص یافته از سوی دولت برای پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان را 7 هزار و 675 میلیارد ریال برآورد کرد و گفت: علاوه بر این، بانک ها نیز تسهیلات دیگری را برای بهبود وضعیت زلزله زدگان در نظر گرفته اند.
وی گفت: طبق اعلام بانک مرکزی، شرایط دریافت این تسهیلات برای متقاضیان در مناطق زلزله زده تسهیل شده است به شکلی که شرایطی چون داشتن چک های برگشتی و معوقات بانکی مانع از پرداخت این تسهیلات نمی شود.
وی افزود: در این نشست که به ریاست «محمدرضا حسین زاده» مدیرعامل بانک ملی و رئیس شورای هماهنگی بانک های دولتی برگزار شد، مدیران عامل بانک های سپه، ملت، تجارت، صنعت و معدن و صادرات به همراه استاندار کرمانشاه و جمعی از مسئولان کشوری و استانی حضور داشتند.

همچنین مطالعه کنید:

bankha

بیمه حساب های بانکی میلیاردی

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، طی سال‌های اخیر کلاه‌برداری‌های الکترونیک به‌روش‌های مختلف از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *