صفحه اصلی / کارگروه هیئت چهارنفره استان قزوین برگزار شد

کارگروه هیئت چهارنفره استان قزوین برگزار شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، حامد عبدالرزاقی با اعلام این خبر گفت: در ابتدای این جلسه کمیته سازه کارگروه، راهکارهای پیشگیری از نشست احتمالی ساختمان‌ها در بافت‌های قدیمی را مورد بررسی قرار دادند.
عبدالرزاقی عنوان کرد: در این جلسه موضوع صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان توسط سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان و همچنین اعمال ضریب کاهش متراژ در ظرفیت پروانه اشتغال به کار مهندسان نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی افزود: همچنین موضوع بررسی کاهش حق‌الزحمه ناظرین در پروژه‌های واقع در نواحی منفصل شهری طی مکاتبات صورت گرفته با معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.
رئیس اداره نظام‌مهندسی و مقررات ملی ساختمان این اداره کل در مورد دیگر دستور کارهای این جلسه بیان داشت: شرایط اخذ صلاحیت بازرسی نگهداری ساختمان مطابق با مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان و همچنین مکاتبات صورت گرفته با معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در این خصوص از جمله مباحث مورد طرح در کارگروه هیئت چهارنفره استان می‌باشد.
عبدالرزاقی در پایان گفت: طریقه استفاده از سیستم‌های خودکار قطع گاز طبیعی در ساختمان‌ها نیز از دیگر دستورکارهای مورد بررسی در این جلسه بود.

همچنین مطالعه کنید:

دست دوم های از رده خارج پرحادثه

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، طی چند روز گذشته مشکلات و نقص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *