صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
تشکیل جلسه اتاق اصناف برای کمک رسانی به زلزله زدگان

تشکیل جلسه اتاق اصناف برای کمک رسانی به زلزله زدگان

وگفت: وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری شب‌گذشته در استان کرمانشاه خسارات زیادی را به واحدهای مسکونی و صنفی استان بخصوص شهرستان های سرپل ذهاب، قصرشیرین و دالاهو وارد کرده است.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق اصناف ایران، مجتبی صفایی با بیان اینکه هنوز آمار دقیقی از تخریب واحدهای صنفی استان کرمانشاه در دسترس نیست، تصریح کرد: به دلیل وقوع زلزله در ساعات اولیه شب و نبود روشنایی و همچنین بسته شدن جاده های منتهی به شهرستان های سرپل ذهاب ، قصر شیرین و دالاهو به دلیل ریزش کوه امکان حضور بالگردها و تیم های امدادی درشب گذشته وجود نداشت. اکنون با تلاش های صورت گرفته راه های مواصلاتی به این شهرستان ها بازگشایی شده و دستگاه های مسئول در حال رساندن امداد به آسیب دیدگان هستند ضمن اینکه چندین بالگرد هوانیروز به منطقه اعزام شده اند . سخنگوی اتاق اصناف ایران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران ادامه داد: شدت زلزله بسیار بالا بوده و هنوز از آمار دقیق کشته ها و مجروحان و همچنین خسارات وارده به واحدهای مسکونی و صنفی ، خبری در دست نیست و نیروهای امدادی و مدیریت بحران به مناطق آسیب دیده اعزام شده اند و کمک ها در حال ارسال است. صفایی افزود: زلزله در وسعت بسیار زیادی اتفاق افتاده و شش شهر استان کرمانشاه را در برگرفته است. بخشی از محور مواصلاتی سرپل ذهاب از گردنه پاطاق به دلیل ریزش کوه مسدود شده بود که امروز این مسیر بازگشایی شد . وی اظهار کرد: از امروز صبح با روشن شدن هوا، بالگردها برای کمک به روند امداد رسانی راهی شهرهای غربی استان کرمانشاه شده اند. مدارس این استان تعطیل شده اند و برخی از مردم نیز از ترس زمین‌لرزه دوباره به خانه نمی‌روند و در خودرو و پارک‌ها مستقر شد‌ه‌اند.‌ صفایی با بیان اینکه باید کمک های امدادی هر چه سریع تر به دست مردم مناطق زلزله زده برسد، گفت: به جز نیازهای ضروری اولیه، مساله اصلی اکنون قطع برق در شهرستان های زلزله دیده و آلودگی آب شرب است که باید این مساله رفع شود. وی از تشکیل جلسه اتاق اصناف ایران به منظور بررسی چگونگی کمک رسانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه خبر داد و افزود: امروز نمایندگان اتاق اصناف ایران برای بررسی وضعیت زلزله استان کرمانشاه مشخص خواهند شد و برای کمک به این استان خواهند رفت. به گزارش مرکز لرزه نگاری کشوری، زمین لرزه ای به بزرگی ۷ و ۳ دهم ریشتر در ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه و ۱۶ ثانیه شامگاه یکشنبه استان های غربی کشورمان را لرزاند. مرکز وقوع این زمین لرزه استان کرمانشاه حوالی ازگله در طول جغرافیایی ۴۵.۹، عرض جغرافیایی ۳۴.۸۴ و عمق ۱۱ کیلومتری زمین بوده است. این زمین لرزه در پنج کیلومتری ازگله، ۲۵ کیلومتری تازه آباد، ۳۷ کیلومتری باینگان، ۱۱۲ کیلومتری سنندج و ۱۲۲ کیلومتری کرمانشاه روی داده است. در استان کرمانشاه سه روز عزای عمومی اعلام شده است.

همچنین مطالعه کنید:

شمارش معکوس اخذ مالیات از خانه های خالی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در جلسه علنی مذکور با ۱۵۰ رأی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *