صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
فعالیت ۵ هزار معدن در کشور

فعالیت ۵ هزار معدن در کشور

به گزارش  کسب و کار نیوز به نقل از ماین نیوز، نادعلی اسماعیلی دهج رئیس سازمان نظام مهندسی معادن کشور در دیدار با استاندار خراسان شمالی افزود: ۹ هزار معدن در سطح کشور وجود دارد که بخشی تعطیل است.
وی اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی معدن، سازمان جوان است و اکنون حدود ۳۶ هزار نفر عضو دارد که خیلی از کارهای غیرحاکمیتی وزارت صنعت، معدن و تجارت را بر عهده گرفته است.
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن با اشاره به اینکه در خراسان شمالی نیز ظرفیت های خوبی به لحاظ معادن وجود دارد ، افزود: امید است با حمایت ها از معدن این بخش به جایگاه واقعی خود در اقتصاد برسد.
اسماعیلی دهج در باره گلایه های معدن کاران از سخت گیری های منابع طبیعی برای فعالیت های این تولید کنندگان گفت: منابع طبیعی گلایه دارد که تجهیزات معادن خوب و به روز نیست و به همین علت تخریب های عرصه های طبیعی زیاد است که در این زمینه باید تلاش شود تا تجهیزات معادن به روز شود تا تخریب کمتر شود.
اسماعیلی با بیان این که معادن کشور گرفتاری های خاص خود را دارد، گفت:با تمام این گرفتاری ها بخش معدن مظلوم واقع شده و معتقدم به جای تعطیل کردن معادن راهکارهایی برای تقویت معادن کشور ارائه دهیم.
وی خواستار راه اندازی معادن کوچک در استان شد و ادامه داد: با ایجاد و حمایت از معادن کوچک می توانیم در مسیر اشتغالزایی و حفظ محیط زیست حرکت کنیم.
محمد رضا صالحی استاندار خراسان شمالی در دیدار رئیس سازمان نظام مهندسی معادن کشور خواستار آن شد تا شورای عالی معادن کشور معادن این استان را هم مشمول تسهیلات و یارانه های حمایتی خود قرار دهد.
وی اظهار داشت: با توجه به این که نخستین نشست شورای معادن استان را تشکیل داده ایم آمادگی برای تفویض اختیارهای موردی استان ها به عنوان پایلوت در سطح کشور را نیز داریم.
استاندار خراسان شمالی گفت: نقشه های ژئوشیمی و نقشه های ژئوفیزیک هوایی از معادن استان هم در حال انجام است و در این مسیر نقشه ها یک به ۲۵۰ هزارم کامل شده و نقشه های یک به صد هزار معادن نیز در حال انجام و نقشه های یک به ۲۵ هزار که جزو نقشه های اساسی محسوب می شود در حال آماده شدن و اتمام است.
وی در ارتباط با موضوع تسهیلات و یارانه های حمایتی بخش معادن نیز تصریح کرد: با توجه به این که تسهیلات و یارانه های حمایتی عمدتا به معادن درجه یک و دو کشور تعلق می گیرد و از سوی دیگر اکثر معادن خراسان شمالی جزو درجه بندی سه و چهار است، خواستار تخصیص تسهیلات به این معادن هستیم.
وی افزود: از شورای عالی معادن کشور خواستار برنامه ریزی خاص برای معادن استان هستیم تا از معادن به عنوان منبعی برای پیشرفت و اشتغالزایی استفاده کنیم.

همچنین مطالعه کنید:

کارگران چند سال پس انداز کنند خانه می‌خرند؟

به گزارش کسب و کار نیوز، حمید نجف راهکارهای خانه دار شدن کارگران در شرایط …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *