صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
ایتالیا، دارای پایین ترین رشد اقتصادی در اتحادیه اروپا

ایتالیا، دارای پایین ترین رشد اقتصادی در اتحادیه اروپا

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، روزنامه ایتالیایی ایل سوله امروز (شنبه) نوشت: پییر موسکوویسی رئیس کمیسیون مالی اتحادیه اروپا گزارش این نهاد را درباره رشد اقتصاد کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ منتشر کرد که بر اساس آن، ایتالیا با رشدی برابر با ۱.۵ درصد در سال ۲۰۱۷ و ۱.۳ درصد در سال ۲۰۱۸ در انتهای جدول رده بندی رشد اقتصادی در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار گرفته است.
بر اساس این گزارش، همچنین اتحادیه اروپا پس از پنج سال رشد اقتصادی نسبتاَ ضعیف، در سال جاری میلادی و همچنین سال آینده، با رشدی سریع روبرو خواهد بود.
به نظر موسکوویسی، رشد اقتصادی منطقه یورو در امسال و سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، به ترتیب به ۲.۲ درصد، ۲.۱ درصد و ۱.۹ درصد خواهد رسید.
وی در گزارش خود افزود: انگلستان نیز در سال ۲۰۱۹ میلادی با وجود خروج از اتحادیه اروپا از نظر رشد اقتصادی از ایتالیا پیشی خواهد گرفت.
رئیس کمیسیون مالی اتحادیه اروپا در گزارش اخیر خود ایتالیا را بگونه ای تحت فشار قرار داد و پیشاپیش با اشاره به بودجه سال ۲۰۱۸ ایتالیا که این کمیسیون تا پایان ماه جاری باید نظر خود را در باره آن ارائه دهد، گفت: بین محاسبات ما و محاسبات دولت ایتالیا در مورد رقم کاهش کسری ساختاری در تراز ملی ایتالیا و نظر کارشناسان دو طرف در مورد رشد واقعی و رشد بالقوه اقتصاد در ایتالیا، اختلاف محاسباتی وجود دارد و این اختلاف در حدود ۰.۲ درصد (برابر با ۳.۴ میلیارد یورو) است.
به نظر کمیسیون مالی اتحادیه اروپا، ایتالیا در مسیر درست حرکت می کند ولی باید به تلاش هایش شدت بیشتری ببخشد.
با اظهارات موسکوویسی به نظر می رسد که این کمیسیون با توجه به قرار گرفتن ایتالیا در آستانه انتخابات سیاسی، نظر قطعی خود را پیرامون رشد اقتصادی این کشور به بهار سال آینده موکول کند.
رئیس کمیسیون مالی اتحادیه اروپا در پایان، از مسائل ژئوپولیتیکی موجود مرتبط با موضوع کره شمالی و همچنین انزواگرایی دولت آمریکا به عنوان مواردی یاد کرد که رشد اقتصاد اتحادیه اروپا را ممکن است تحت الشعاع خود قرار دهند.

همچنین مطالعه کنید:

نارضایتی بنگاه ها از سود بالای تسهیلات کرونایی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، نخست آنکه بسیاری از این بنگاه ها …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *