صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
تامین خوراک روزانه سه مجتمع تولید اتیلن صنعت پتروشیمی در عسلویه

تامین خوراک روزانه سه مجتمع تولید اتیلن صنعت پتروشیمی در عسلویه

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فرینا، همزمان با بهره برداری از پنج فاز جدید پارس جنوبی و افزایش ظرفیت تولید گاز، در طول هفت ماهه امسال حجم تولید گاز شیرین (متان) در پالایشگاه‌های پارس جنوبی به حدود ۷۵ میلیارد مترمکعب رسیده است.
بر این اساس در هفت ماه نخست سال حدود یک میلیارد و ۴۲۱ میلیون مترمکعب گاز (متان) تولیدی فازهای پارس جنوبی به عنوان سوخت و خوراک به صنایع پتروشیمی کشور عرضه شده است.
علاوه بر این از ابتدای امسال تا پایان مهر ماه بیش از یک میلیون و ۳۰۳ هزار تن اتان به عنوان خوراک تحویل مجتمع‌های پتروشیمی‌ جم، کاویان و مروارید در منطقه ویژه اقتصادی پارس (عسلویه) شده است.
آمارهای رسمی نشان می‌دهد که در مدت مذکور بالغ بر یک میلیون و ۳۳۶ هزار تن گاز مایع شامل پروپان و بوتان تولید شده که بخشی از آن به عنوان خوراک تحویل صنایع پتروشیمی کشور شده است.
یکی از خوراک های مورد نیاز صنایع پتروشیمی کشور میعانات گازی بوده به طوری‌که هم اکنون پتروشیمی نوری یکی از مصرف کنندگان میعانات گازی به عنوان خوراک بوده که در هفت ماهه نخست امسال ۱۱۴ میلیون و ۸۰ هزار بشکه میعانات گازی در پارس جنوبی تولید که بخشی از آن به عنوان خوراک به پتروشیمی‌های کشور عرضه شده است.
اخیرا با به پایان رسیدن دوره تعمیرات پالایشگاه‌های پارس جنوبی، با تولید روزانه ۹۱۰۰ تن اتان یک رکورد جدید در تولید این خوراک گازی طرح‌های پتروشیمی به ثبت رسید.

همچنین مطالعه کنید:

حمید دیهیم

شرط ضد تورمی بودن رشد بورس

سرمقاله-  بنابراین اشکال در طرز استفاده از منابع مالی جذب شده است نه ورود نقدینگی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *