صفحه اصلی / فاز سوم توسعه بندر شهید رجایی با 8200 میلیارد ریال سرمایه اجرا می شود

فاز سوم توسعه بندر شهید رجایی با 8200 میلیارد ریال سرمایه اجرا می شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، محمدرضا اله یار در آیین آغاز نخستین دوره آموزشی طراحی بنادر با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه دلف هلند، افزود: با برگزاری مناقصه عمومی چند شرکت ایرانی در این مناقصه شرکت کردند که پیشنهادهای آنها اکنون در حال ارزیابی در کمیته مربوطه در سازمان بنادر و دریانوردی است و تا 3 ماه آینده تکلیف آن مشخص می شود.
وی با بیان اینکه در این مرحله 8200 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام می شود، گفت: در طی 36 ماه این فاز آماده بهره برداری خواهد شد و 1400 متر اسکله نیز در این فاز ساخته می شود.
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهارداشت: طرح توسعه فاز سوم بندر شهید رجایی توسط شرکت های ایرانی اجرایی می شود و این شرکت ها می توانند از توانمندی ها و دانش فنی شرکت های خارجی نیز در این فاز استفاده کنند.
وی با اشاره به برگزاری نخستین دوره آموزشی طراحی بنادر با همکاری دانشگاه دلف هلند و سازمان بنادر و دریانوردی و دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: در نخستین دوره آن 35 متخصص جوان ایرانی از بین 100 نفر انتخاب شده تا با حضور اساتید برجسته داخلی وخارجی این، متخصصان ایرانی با طی دوره های مورد نیاز در دانشگاه امیرکبیر برای طراحی و ساخت بنادر تربیت شوند.
این دوره آموزشی بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده بین سازمان بنادر و دریانوردی و دانشگاه صنعتی امیرکبیر و به‌ منظور ارتقاء سطح دانش تخصصی و افزایش مهارت‌های شغلی فعالان حوزه مهندسی بنادر؛ دوره آموزشی طراحی بنادر، (port planning) از امروز تا 24 آبان در محل دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.
این دوره آموزشی که یکی از 4 دوره آموزشی پیش‌بینی شده در قالب برنامه‌های آموزش تخصصی کوتاه‌مدت معاونت مهندسی و توسعه امور زیربنایی است و اساتید برجسته‌ای از دانشگاه دلف هلند و 30 نفر از کارشناسان منتخب ادارات کل بنادر استان‌ها و مهندسین مشاور فعال در عرصه مهندسی دریایی در آن حضور دارند.
بر اساس برنامه ریزی‌های انجام‌شده 3 دوره آموزشی مهندسی بنادر، مهندسی سواحل و مدیریت سواحل نیز در قالب برنامه یاد شده تا پایان سال جاری و با همکاری دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر و دلف هلند برگزار خواهد شد.

همچنین مطالعه کنید:

motivationandsuccessbodyimage

وعده درمانی در اکوسیستم استارت آپی

مینا حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، رکود اکوسیستم استارت‌آپی ایران و شدت گرفتن مهاجرت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *