صفحه اصلی / بازدید معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی از بندر بوشهر

بازدید معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی از بندر بوشهر

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، محمدرضا اله یار با حضور در مجتمع بندری نگین در خصوص طرح و توسعه بندر بوشهر گفت: بندر بوشهر یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین بنادر در عرصه تجارت دریایی و بارگیری کالا در کشور بشمار می‌رود.
وی افزود: در راستای توسعه خدمات بندری در بوشهر، طرح بندری در مجتمع نگین اجرایی شده که با تکمیل آن تحول مهمی در این عرصه ایجاد خواهد شد.
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی عنوان کرد: بندر بوشهر دومین بندر کانتینری کشور است که با تکمیل پایانه کانتینری مجتمع بندری نگین، میزان تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر به ۲ برابر افزایش می‌یابد.
محمدرضا اله یار ضمن اشاره به تصویب دو طرح لایروبی در بندر بوشهر، بیان کرد: یکی از دو طرح تصویب شده لایروبی بندر بوشهر کانال مقابل مجتمع بندری نگین است که اعتبار اجرایی آن از منابع داخلی سازمان بنادر و دریانوردی تأمین شده و به‌ زودی اجرا خواهد شد.
اله یار اضافه کرد: طول لایروبی کانال اصلی بندر بوشهر ۱۵ کیلومتراست که اجرای این طرح نقش مهمی در پهلوگیری کشتی‌هایی با ظرفیت بالا را در بندر بوشهر دارد و این مهم نیز بعد از مراحل تأمین اعتبار، اجرای می‌شود.
عضو هیئت عامل و معاون مهندسی و توسعه و امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی، گفت: برای ارتقا ایمنی بنادر و مقابله با بحران آتش‌سوزی در دریا، بنادر  و سواحل کشور به شناور آتش‌خوار مجهز می‌شوند.
وی، با اشاره به وجود تجهیزات اطفا حریق در بنادر استان بوشهر، افزود: با وجود اینکه تجهیزات اطفاء حریق در بنادر استان بوشهر  و با اعتبارات داخلی نصب و راه‌اندازی شده است، اما به کارگیری شناورهای آتش‌خوار در دریا  نقش مهم و به سزایی در ارتقای ایمنی بنادر و شناورها دارد

همچنین مطالعه کنید:

وضعیت قرمز گردشگری

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، سازمان هوانوردی اروپا به شرکت‌های هواپیمایی توصیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *