صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
ظرفیت بندر شهید رجایی برای تبدیل شدن به بندر ریل پایه

ظرفیت بندر شهید رجایی برای تبدیل شدن به بندر ریل پایه

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فرینا، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در این نشست به تشریح ظرفیت ها و زیرساخت های ریلی در بندر شهید رجایی پرداخت و گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر بیش از ۵۶ کیلومتر خط ریل در بزرگترین بندر تجاری کشور وجود دارد، بنابراین باید با تدابیری که از سوی شرکت راه آهن اندیشیده می شود، سهم جابجایی کالا روی واگن در مقایسه با کامیون افزایش یابد.
اله مراد عفیفی پور افزود: اداره کل بنادر و دریانوردی مشوق های خوبی برای شرکت های بخش خصوصی پایانه دار برای توسعه زیرساخت های شبکه ریلی در محوطه تحت مدیریت آنها در نظر گرفته است و هیچ گونه محدودیتی در بحث تقاضای شرکت ها برای توسعه خطوط ریلی نداریم.
عفیفی پور با اشاره به برنامه های این اداره کل برای توسعه هر چه بیشتر زیرساخت های ریلی در پایانه های مواد معدنی، فرآورده های نفتی و کانتینری و مکانیزه کردن فرآیند تخلیه و بارگیری محموله ها روی واگن، گفت: توقع و انتظار ما از شرکت راه آهن این است که در زمینه بکارگیری ظرفیت ها و زیرساخت های ریلی این بندر، خودش مستقیما وارد فرآیند بازاریابی شود و به عنوان رابط بین صاحبان کالا و کشتیرانی ها عمل نماید.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از اقدامات ریلی صورت گرفته در این بندر به عنوان خیز بلند بندر شهید رجایی برای تبدیل شدن به یک بندر ریل پایه در نقطه کانونی تنگه هرمز و منطقه استراتژیک خلیج فارس توصیف کرد.
در ادامه این نشست معاون سیر و حرکت شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران نیز از تعامل مناسب و همکاری های مجموعه مدیریتی منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با شرکت راه آهن قدردانی کرد و گفت: در حال حاضر در کشور ۱۹ اداره کل راه آهن در ۳۱ استان کشور فعال هستند که راه آهن منطقه هرمزگان به تنهایی ۲۵ درصد از سهم جابجایی کالا از طریق شبکه ریلی را به خود اختصاص داده است.
سید مصطفی داوودی افزود: ظرفیت های ریلی بسیار چشمگیری در بندر شهید رجایی وجود دارد که در هیچ کدام از استان های کشور، مانند و نمونه آن را نداریم و باید از این ظرفیت برای رونق اقتصاد کشور به خوبی استفاده شود.
داوودی گفت: بندر گذرگاه مهمی برای مدیریت حجم بار و استفاده بهینه از واگن هاست زیرا اگر به درستی عمل نشود، بار به جای حمل با واگن از طریق کامیون ترابری شده و یا اینکه واگن ها به انبار تبدیل می شوند.

همچنین مطالعه کنید:

گرانی

رکوردشکنی تورم ماهانه

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، مرکز آمار ایران شاخص قیمت کالاها و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *