صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
بهترین راه دیپلماسی، گردشگری است

بهترین راه دیپلماسی، گردشگری است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، حسن قشقاوی در همایش روسای بیمارستانهای دارای واحد پذیرش بیماران بین الملل با موضوع گردشگری سلامت با تاکید بر این که گردشگری باعث انبساط خاطر، ایجاد ترقی در اقتصاد ملی، افزایش تبادل علم و افزایش کسب علم و باعث شناخت سنت کشورها می شود، گفت: هر چه میزان گردشگران بیشتر باشد، سطح اقتصاد ملی بیشتر خواهد شد و گردشگری باعث افزایش میزان درآمد و پویایی می شود.
معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت امور خارجه با اشاره به این که گردشگری صنعت سوم بعد از نفت و گاز و صنایع هیدروکربن و خودروسازی است، افزود: بهترین راه دیپلماسی، گردشگری است چرا که نشان دهنده پیشرفت و و جود امنیت و سلامت کشورها است.
قشقاوی تاکید کرد: باید از درآمد گردشگری، مجلس شورای اسلامی ردیف بودجه بگذارد و این ردیف بودجه برای ارتقای گردشگری باشد.
وی در ادامه با بیان این که در کشور سوئد، ۵ درصد از جامعه پزشکی موثر در این‌ کشور، ایرانی هستند، گفت: بطور متوسط در ۶ میلیون جمعیت ایرانی خارج از کشور ۵ درصد پزشک هستند که البته بیشتر آنها دندانپزشک هستند.
معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت امور خارجه تاکید کرد: از لحاظ پیشرفت در حوزه پزشکی تفاوت چندانی با کشورهای پیشرفته نداریم فقط شاید در تجهیزات مدرن کمی با آنها متفاوت باشیم.
قشقاوی در پایان با اشاره به این که کشور هند سال گذشته یک و نیم میلیون گردشگر سلامت داشته است، گفت: باید شرکت فعال‌تری در همایش‌های پزشکی خارج از کشور داشته باشیم و باید بخش بین المللی علوم پزشکی را تقویت کنیم.

همچنین مطالعه کنید:

نارضایتی بنگاه ها از سود بالای تسهیلات کرونایی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، نخست آنکه بسیاری از این بنگاه ها …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *