صفحه اصلی / پرداخت 29 هزار تسهیلات نوسازی بانک مسکن در 2سال گذشته

پرداخت 29 هزار تسهیلات نوسازی بانک مسکن در 2سال گذشته

 
 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تارنمای بانک مسکن، ندا کسری کرمانشاهی گفت: از ابتدای سال 1394 تاکنون 31 هزار و 656 فقره معرفی نامه احداث واحد در بافت فرسوده و ناکارآمد شهری از سوی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران صادر شده که 29 هزار و 464 فقره تسهیلات توسط بانک مسکن به آنها پرداخت شده است.
وی افزود: بر اساس سهمیه ابلاغ شده از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، امسال سهمیه بافت فرسوده شهری بانک مسکن پنج هزار واحد است که در نیمه اول سال همه آن ایجاد تعهد شده و اقدامات مربوط به تشکیل پرونده و انعقاد قرارداد آن و پرداخت تسهیلات آن صورت گرفته است.
به گفته وی، متقاضیانی که در فهرست واجدان شرایط این تسهیلات از شرکت عمران و بهسازی شهری ایران به عنوان متولی نوسازی بافت‌های فرسوده در دولت قرارگرفته اند، پس از اخذ معرفی نامه از طریق شرکت عمران و بهسازی شهری ایران و طی روند قانونی تسهیلات خود را دریافت کرده اند.
به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین شرایط و ضوابط سقف تسهیلات بافت های فرسوده شهری برای ساخت هر واحد مسکونی در تهران و کلانشهرها مبلغ 500 میلیون ریال، در مرکز استان ها و شهرهای دارای بیش از 200 هزار نفر جمعیت 400 میلیون ریال و در سایر شهرها 400 میلیون ریال اختصاص می یابد.
این تسهیلات فقط برای ساخت واحدهای مسکونی در بافت های فرسوده در قالب عقد مشارکت مدنی پرداخت می شود. حداکثر دوران مشارکت مدنی با توجه به حجم پروژه 24 ماه معادل 2 سال و حداکثر مجموع دوران مشارکت مدنی و فروش اقساطی طرح ها نیز 144 ماه معادل 12 سال است.
 

همچنین مطالعه کنید:

startup

سکوت قانون تجارت در برابر استارت‌آپ‌ها

مینا حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، در ایامی که کسب و کارهای نوپا و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *