صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
ایران، روسیه و قطر می‌توانند تعیین‌ کننده قیمت گاز در جهان باشند

ایران، روسیه و قطر می‌توانند تعیین‌ کننده قیمت گاز در جهان باشند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا، اسدالله قره‌‌خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به منافع مشترک ایران و روسیه و همچنین روابط نزدیک ایران و قطر، گفت: عمده‌ترین تولیدکنندگان گاز جهان، کشورهای ایران، روسیه و قطر هستند که با هماهنگی یکدیگر می‌توانند تعیین‌کننده قیمت گاز در جهان باشند.
وی افزود: ایران و روسیه در منطقه خاورمیانه، منافع مشترک راهبردی زیادی دارند، منافع این ۲ کشور حول محور سیاست بوده و سیاست به منافع اقتصادی نیز ختم می‌شود.
قره خانی با بیان این‌که در دل منافع اقتصادی، حوزه نفت و انرژی نقش پررنگی دارد، تصریح کرد: ایران می‌تواند با روسیه در زمینه امضای قراردادهای نفتی همکاری ویژه‌ای داشته باشد، روسیه دارای ذخایر بزرگ نفت و گاز است، در زمینه فناوری نیز جایگاه خوبی دارد.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: ایران در خاورمیانه در بسیاری از اهداف باور مشترکی دارد، روسیه نسبت به شرکت در پروژه‌های نفت و گاز ایران علاقه نشان می‌دهد و ایران نیز از نظر جغرافیایی دارای موقعیت خوبی است.
وی تاکید کرد: هم اکنون با امضای چند تفاهم‌نامه نفتی بین ایران و روسیه در زمینه نفت و گاز، همکاری خوبی در حال شکل‌گیری است.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس عنوان کرد: با اجرای برجام و امضای قرارداد طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با کنسرسیومی متشکل از شرکت توتال فرانسه، شاخه بین‌المللی شرکت ملی نفت چین (CNPCI) و شرکت پتروپارس ایران، تابوی تحریم‌ها شکسته شده است، روسیه نیز با امضای تفاهم‌نامه‌های اخیر ثابت کرد ایران در بازارهای جهانی در زمینه انرژی نقشی موثر دارد و نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

همچنین مطالعه کنید:

کارگران چند سال پس انداز کنند خانه می‌خرند؟

به گزارش کسب و کار نیوز، حمید نجف راهکارهای خانه دار شدن کارگران در شرایط …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *