صفحه اصلی / تعمیرات اساسی سکوهای گازی پارس جنوبی پایان یافت

تعمیرات اساسی سکوهای گازی پارس جنوبی پایان یافت

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, مهدی رجبی، رئیس عملیات تولید سکوی فاز یک پارس جنوبی اعلام کرد: تعمیرات اساسی ١٧ سکوی گازی پارس جنوبی در مدت ١٧٩ روز، از ابتدای اردیبهشت ماه آغاز و در مهرماه به پایان رسید.
رجبی به صدور ٩٣١٧ مورد مجوز کار انجام شده در این زمینه اشاره کرد و گفت: در طول مدت تعمیرات سالانه سکوهای پارس جنوبی، ٧٤ هزار و ٤٥٣ نفر ساعت کار بدون حادثه از سوی نیروهای شاغل در سکوها صورت گرفته است.
رئیس عملیات تولید سکوی فاز یک پارس جنوبی انجام تعمیرات اساسی سالانه را عاملی برای افزایش ضریب اطمینان تولید پایدار گاز در فصول سرد سال عنوان کرد و افزود: این تعمیرات با در نظر گرفتن مولفه‌های ایمنی از جمله بازبینی و بررسی شیرهای ایمنی مخازن گاز و اطمینان از عملکرد آنها و همچنین پایش و تمیزکاری تجهیزات انجام می‌شود.
وی با اشاره به این‌که شرکت نفت و گاز پارس به منظور کاهش مدت زمان تعمیرات سالانه و با در نظر گرفتن برنامه پیشگیرانه، به سمت ایجاد تغییر در دوره انجام تعمیرات اساسی سالانه پیش می‌رود، افزود: انتظار می رود در سال‌های آینده، تعمیرات اساسی سکوهای دریایی پارس جنوبی از سالانه به ۲ یا سه سال افزایش یابد.
رجبی، با بیان این‌که بیشترین میزان تولید گاز کشور از میدان پارس جنوبی برداشت می شود، اظهار کرد: هم‌اکنون مدیریت عملیات و تولید این شرکت راهبری ۱۷ سکوی گازی پارس جنوبی را برعهده دارد و قرار است هفت سکوی دیگر در حال بهره برداری هم تا پایان امسال به‌طور رسمی تحویل این مدیریت شود.

همچنین مطالعه کنید:

motivationandsuccessbodyimage

وعده درمانی در اکوسیستم استارت آپی

مینا حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، رکود اکوسیستم استارت‌آپی ایران و شدت گرفتن مهاجرت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *