صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
چابهار مرکز تعاملات فرهنگی و ارتباطات کشورهای حاشیه اقیانوس هند است

چابهار مرکز تعاملات فرهنگی و ارتباطات کشورهای حاشیه اقیانوس هند است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فرینا، سید احمد محیط طباطبایی در اجلاس جهانی موزه های آسیا و اقیانوسیه (ایکوم – آسپک) در منطقه آزاد چابهار افزود: گفت و گو و تعامل بین کشورهای عضو از مهمترین اهداف این اجلاس است تا بتوانیم برنامه های بیشتری را برای آینده داشته باشیم.
محیط طباطبایی گفت: موزه ها نقش مهمی برای معرفی فرهنگ های مختلف دارند و بهتر می توانند در تعامل با فرهنگ ها ایفای نقش کنند.
وی افزود: چابهار یکی از نقاط مهم ایران برای توسعه روابط با کشورهای منطقه است و نقش مهمی در توسعه و آبادانی سیستان و بلوچستان و کشور دارد.
رئیس کمیته ملی موزه های ایران گفت: موزه ها در ارتباطات بین کشورهای منطقه تاثیرگذار هستند و باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان قرار گیرند.
محیط طباطبایی گفت: سازمان منطقه آزاد چابهار نقش مهمی در معرفی ظرفیت ها و توانمندی های تجاری، اقتصادی، فرهنگی و گردشگری دارد.
وی برگزاری اجلاس جهانی موزه های آسیا و اقیانوسیه (ایکوم – آسپک) در چابهار را نوید دهنده توسعه و معرفی این منطقه محروم دانست.
رئیس کمیته ملی موزه های ایران افزود: برخی اقدامات انسانها در سال های اخیر سبب بحران هایی نظیر خشکسالی، کم آبی و گرم شدن زمین شده است.
اجلاس جهانی موزه های آسیا و اقیانوسیه (ایکوم – آسپک) با حضور مهمانان و شخصیت هایی از ۹ کشور جهان بمدت دو روز (۱۰ و ۱۱ آبانماه) در محل تالار همایش های بین المللی منطقه آزاد چابهار در حال برگزاری است.
شهرستان چابهار براساس سرشماری آبان سال ۱۳۹۵ با جمعیت ۲۸۳ هزار و ۲۰۴ نفر و ۴۸ هزار و ۱۴۷ خانوار از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به شهر کنارک متصل است.
چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله ۶۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از ۲ شهر چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، ۶ دهستان و ۴۳۸ روستا تشکیل شده است.

همچنین مطالعه کنید:

بازار داغ کرایه خودرو‌های لوکس

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شهرآرانیوز، یکی از فعالان صنف کرایه‌دهنده …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *