صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
برداشت برگ سبز چای به پایان رسید

برداشت برگ سبز چای به پایان رسید

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر,  محمدولی روزبهان  با بیان اینکه امسال دوره برداشت برگ سبز چای حدود ۵ روز تمدید شد، اظهارداشت: امسال شرایط اقلیمی مناسب بود،  برگ خوبی در برخی باغات داشتیم و برای اینکه کشاورزان همه برگ تولیدی را بتوانند برداشت کنند طول دوره برداشت تمدید شد.
وی با اشاره به اینکه برداشت ۵ آبان ماه به اتمام رسید، اضافه کرد: علی رغم خشکی شدیدی که امسال با آن مواجه بودیم، ۱۰۸ هزارتن برگ سبز چای به ارزش ۲۰۳ میلیارد تومان  در کشور تولید شد.
رئیس سازمان چای با بیان اینکه سال گذشته میزان بارش‌ها و نزولات جوی استثنایی بود و به همین دلیل قابل مقایسه با هیچچ سالی نیست، ادامه داد: خشکی که ما امسال با آن مواجه بودیم مشابه خشکی بود که در سال ۹۳ اتفاق افتاد ضمن اینکه ما سال ۹۴؛ ۸۷ هزارتن برگ تولید کردیم که امسال حدود ۲۴ درصد رشد دارد همچنین در سال ۹۳؛ میزان تولید ۶۵ هزارتن بوده است.
روزبهان اضافه کرد: تاکنون ۱۳۰ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران(به طور میانگین ۶۵ درصد) به حساب آنان واریز شده است، امیداویم در فصل زمستان باقی مطالبات نیز پرداخت شود، تمام تلاش ما این است که اوایل زمستان این کار انجام شود

همچنین مطالعه کنید:

کارگران چند سال پس انداز کنند خانه می‌خرند؟

به گزارش کسب و کار نیوز، حمید نجف راهکارهای خانه دار شدن کارگران در شرایط …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *