صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
جزئیات برگزاری همایش پدافند غیرعامل در راه و شهرسازی استان کرمان

جزئیات برگزاری همایش پدافند غیرعامل در راه و شهرسازی استان کرمان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان، محمدمهدی بلوردی گفت: به مناسبت هفته پدافند غیرعامل و به منظور ارتقای سطح آگاهی مدیران و کارشناسان و کاربردی نمودن مباحث و تعاریف پدافند غیرعامل، این اداره کل با همکاری سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان و مدیریت پدافند غیرعامل استانداری کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل را در محل اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان برگزار کرد.
وی با اشاره به اهمیت و ضرورت بسیار زیاد پدافند غیرعامل گفت: پدافند غیرعامل مجموعه اقدامات غیرنظامی است که در زمان بحران به کشور کمک می‌کند و یکی از راهبردهای اساسی مصون‌سازی کشور در مقابل تهدیدات دشمنان و عامل اثرگذار در حفظ سرمایه‌های مادی و معنوی نظام در جهت نیل به توسعه پایدار است.
مدیرکل راه و شهرسازی گفت: از تمام امکانات و ظرفیت‌های موجود برای موفقیت بیشتر این مجموعه تلاش می‌کنیم و هیچ فرصتی را هدر نخواهیم داد.
در ادامه دریجانی استاد جلسه با اشاره به اینکه برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی در زمینه دفاع غیرعامل یکی از گام‌های مهم و زیر بنایی در نیل به اهداف راهبردی دفاع غیرعامل جهت تقویت توان دفاعی، ارتقای آستانه مقاومت ملی در برابر تهدیدات بالقوه و بالفعل دشمن و حفاظت از سرمایه‌های کلان ملی کشور است، گفت: آگاه‌سازی کلیه مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی یکی از اهداف مهم آموزش‌ها است.
وی هدف از برگزاری و اجرای آموزش پدافند غیرعامل را کاستن آسیب‌پذیری نیروی انسانی، تأسیسات و تجهیزات حیاتی و حساس و مهم کشور برشمرد و گفت: از موارد پدافند غیرعامل نیز می‌توان به استتار، اختفا و ایجاد سرپناه برای تأسیسات مهم اشاره کرد.
وی در ادامه توضیحاتی پیرامون مدیریت بحران ارائه داد و افزود: بحران رویدادی است که به طور طبیعی یا به وسیله بشر به طور ناگهانی یا به صورت فزاینده به وجود آید و سختی و مشقتی را به جامعه انسانی تحمیل کند که برای برطرف کردن آن نیاز به اقدامات اضطراری، اساسی و فوق‌العاده باشد.
وی در خاتمه در خصوص سه نوع تهدیدی در جوامع با عنوان تهدید نرم تهدید، نیمه نرم و تهدید سخت نام برد و پیرامون هر کدام توضیحاتی ارائه داد.
گفتنی است در این کارگاه آموزشی مدیرکل راه و شهرسازی استان، مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل استانداری و جمع کثیری از جامعه مهندسی استان و کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان نیز حضور داشتند

همچنین مطالعه کنید:

مرتضی افقه

زنگ خطر فقر مطلق

سرمقاله-  اما می توان گفت از سال ۸۴ به این سو که تنش های بین …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *