صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
قرارداد یک میلیون یورویی شرکت ایرانی با برند معروف ترکیه‌ای

قرارداد یک میلیون یورویی شرکت ایرانی با برند معروف ترکیه‌ای

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، در هفته‌ای که گذشت معاون اشتغال وزیر کار با اشاره به انعقاد قرارداد یک میلیون یورویی یک شرکت تولید پوشاک ایرانی با شرکتی ترکیه‌ای از سفارش ۲۰ میلیون یورویی صنعت پوشاک با برند خارجی و نشان ساخت ایران خبرداد.
وی از صنعت پوشاک به عنوان یکی از بخش‌های ثابت در برنامه اشتغال دولت نام برد و گفت: ظرفیت ایجاد شغل در این صنعت بسیار بالاست.
به گفته منصوری، با استفاده از توان تولیدی این شرکت ایرانی و ظرفیتهای برند ترکیه‌ای (LCWAkIkI)، زمینه جذب دو برابری نیروی کار و اتصال به بازارهای بین المللی فراهم می‌شود.
تصویب آیین‌نامه اجرایی«برنامه اشتغال فراگیر ۹۶» از دیگر خبرهای این هفته بود.
این آیین‌نامه در نشست مشترک وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مدیران عامل‌ بانک‌ها به تصویب رسید تا برنامه اشتغالی دولت، برای سال جاری رسما آغاز شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست مشترک گفت که از طریق اجرای برنامه اشتغال فراگیر و ایجاد اشتغال در قالب برنامه‌های عمومی رشد اقتصادی، می‌توان به اهداف مدنظر نزدیک شد. 
ربیعی درباره رویکرد دولت در مواجهه با پرداخت تسهیلات، گفت: رویکرد ما فقط پرداخت تسهیلات نیست؛ بلکه تکمیل زنجیره ارزش کسب و کار و رفع حلقه‌های مفقوده برخی از رسته‌های پر اشتغال مدنظر است که در این خصوص نیازمند تامین منابع مالی و مشارکت بانکها در برنامه اشتغال فراگیر هستیم.
این هفته وزیر کار به دستور رییس جمهوری برای بررسی وضعیت کارگران هپکو و آذرآب عازم استان مرکزی شد.
وی در این سفر با نمایندگان کارگران شرکتهای مادر تخصصی هپکو و آذرآب اراک دیدار کرد و در جریان مشکلات کارگران قرار گرفت.
در این سفر تفاهم نامه حمایت دولت از تولید و خرید ۳۰۰۰ دستگاه ماشین آلات سنگین از شرکت هپکو اراک به ارزش مالی ۲۰هزار میلیارد نهایی شد.
آنطور که ربیعی وزیر کار گفته وزارت کار از ۱۰ روز گذشته با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی رسیدگی به مشکلات دو کارخانه آذرآب و هپکو را در دستور کار قرار داده است.
وی پیگیری معوقات کارگری و تلاش برای ارتقای سطح معیشتی کارگران را از برنامه‌های کوتاه مدت برای کاهش مشکلات کارگران این استان ذکر کرد و گفت: با تدابیر پیش بینی شده، حمایتهای بیمه ای برای تمامی کارگران مشمول شرکت‌های آذرآب و هپکو انجام شده و دفترچه تامین اجتماعی و خدمات درمانی کارگران همچنان معتبر بوده و برای بیمه تکمیلی نیز می‌توانند به درمانگاه‌های تحت پوشش مراجعه کنند.
کارگران دو شرکت هپکو و آذرآب در روزهای اخیر در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه، حمایت مسئولان و رسیدگی به مطالبات صنفی خود را خواستار شده بودند.
افزایش تسهیلات مشاغل خانگی از دیگر خبرهایی بود که این هفته از سوی رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی اعلام شد.
آنطور که امامدادی گفته امسال همانند روال سالهای گذشته از سوی بانک مرکزی بودجه‌ای برای پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی پیش‌بینی شده که رقم اختصاص یافته به ۸۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.
به گفته وی تسهیلات مذکور، متناسب با حجم طرحها پرداخت می‌شود و از امسال سهم افراد نیز افزایش پیدا می‌کند؛ همچنین با چارچوبی که بانک مرکزی اعلام می‌کند تا سقف ۲۰ میلیون تومان به هر فرد پرداخت خواهد شد.
خبر دیگر این هفته، ایجاد ۳۳۵۷ فرصت شغلی در بخش تعاون طی شهریور ماه جاری بود.
بر اساس گزارش اتاق تعاون ایران، در شهریور ماه سال جاری ۲۳۰ تعاونی با ۵۱۳۰ نفر عضو به ثبت رسیده که برای ۳۳۵۷ نفر فرصت شغلی ایجاد کرده است.
این گزارش حاکی از آن است که در بین گرایشهای مختلف بخش تعاون، رشته خدمات با ثبت ۵۶۸ تعاونی و اشتغالزایی ۷۰۲۱ نفر بیشترین میزان ثبت و اشتغال را داشته است.
استان خراسان رضوی با ۲۶۲۵ نفر بیشترین و استان قم با ۱۳۴ نفر کمترین فرصت شغلی را در بین استانهای کشور داشتند.

همچنین مطالعه کنید:

هزینه های کنسلی به مردم پرداخت نمی شود

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، این در حالی است که به رغم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *