صفحه اصلی / تغذیه کودک بسیار مهم تر از تغذیه بزرگسالان است

تغذیه کودک بسیار مهم تر از تغذیه بزرگسالان است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، دکتر ضیاالدین مظهری متخصص تغذیه اظهار کرد: خانواده‌هایی که عادت دارند در وعده‌های غذایی، به مصرف چند خورشت اکتفا و خود را از غذاهای دیگر محروم کنند باید به نکاتی توجه داشته باشند.
وی ادامه داد: بدن من و شما ضمن اینکه احتیاج به دریافت انرژی حاصل از مصرف پروتئین دارد و می‌خواهد انرژی لازم را برای فعالیت‌های ارادی و غیر ارادی خود تأمین کند.
این متخصص تغذیه در ادامه تصریح کرد: کودکان حتی باید از رنگ و بوی غذاها لذت ببرند، ما وظیفه داریم ۵۰ ریز مغذی را نیز به بدن کودکان برسانیم که شامل ۱۳ ویتامین و ۱۶ ماده معدنی، ۲۰ اسیدامین ضروری و غیر ضروری و تعدادی آنتی اکسان یا متابولید های مونودی پولید ساکاریتا و…، یا تک قندی‌ها و دوقندی ها و چند قندی‌ها و همین طور روغن‌های اشباع شده و اشباع نشده تک باندی و اشباع نشده چند باندی است.
مظهری تاکید کرد: توجه به این نوع تغذیه، به ویژه برای کودکان، ضروری است زیرا در حال رشدند و به سبب فعالیت‌های ارادی و غیرارادی احتیاج به انرژی بیشتری دارند.
وی در ادامه بیان کرد: پس توجه به تغذیه کودک، بسیار مهم‌تر از تغذیه بزرگسالان است. بی توجهی به آن، ضمن ضعیف شدن بدن و در معرض بیماری قرار گرفتن، در روند رشد کودک نیز، اختلال ایجاد می‌کند.
مظهری در پایان اظهارداشت: بنابراین، باید به تامین مواد غذایی آنها توجه نشان داد و غذاهای متنوع و مغذی برایشان فراهم آورد و توجه به این نکات را همواره باید به خانواده‌ها یادآوری کرد.

همچنین مطالعه کنید:

sharafi

هزار توی اخذ مجوز ماینینگ

یادداشت – مشخص است که دولتی‌ها از ابزار رسانه و تریبون‌های خوبی بهره می‌برند؛ ولی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *