صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
دومین الماس بزرگ جهان۵۳ میلیون دلار فروخته شد

دومین الماس بزرگ جهان۵۳ میلیون دلار فروخته شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر،  به نقل از بلومبرگ انگلیسی، شرکت «لوکارا» که در ونکور کانادا مستقر است، دومین الماس بزرگ جهان را به قیمت ۵۳ میلیون دلار به یک جواهر فروشی بسیار لوکس بریتانیایی فروخت.
 وزن این الماس یکهزار و ۱۰۹ قیراط و تراش نخورده است. «لوکارا» ۲ سال پیش این الماس کم نظیر را از معدنی در کشور بوتسوانا در قسمت جنوبی آفریقا استخراج کرده بود.
 این الماس در سال ۲۰۱۶ میلادی در حراجی «سوزبای» آمریکا در معرض فروش قرار گرفت؛ اما به دلیل اینکه قیمت پایه آن از سوی مالک این الماس ۷۰ میلیون دلار اعلام شده بود، بفروش نرسید. 
نام این الماس «لسدی» است که به معنای «نور ما» و اندازه آن کوچک تر از یک توپ تنیس است. گفته می شود این الماس به لحاظ خواص جواهری، بهترین نوع الماس کشف شده در بیش از یک قرن اخیر است.
پیش از این «لسدی» در حراجی «سوزبای» ۶۱ میلیون دلار قیمت گذاری شده بود که فقط یک پیشنهاد داشت و آن هم کمی پایین از رقم اعلام شده توسط کارشناسان حراجی بود.

همچنین مطالعه کنید:

لوازم خانگی

شیب تند افزایش قیمت ها در بازار لوازم خانگی

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، در این میان شنیده ها حاکی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *