صفحه اصلی / رتبه ۹۴ ایران را تکان دهیم

رتبه ۹۴ ایران را تکان دهیم

«محمد محب خدایی» در مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری که روز سه‌شنبه (چهارم مهرماه) با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و رئیس سازمان انرژی اتمی و همچنین جمعی از نمایندگان مجلس و فعالان صنعت گردشگری در سالن اجلاس سران برگزار شد، با یادآوری اینکه گردشگری در منظومه توجه سیاست‌مداران کشور قرار گرفته است، گفت: به یاد بیاوریم که چگونه گردشگری در دوران تحریم‌ها دچار ریزش و رکود شده بود، اما اکنون به عنوان مطالبه ملی در صدر برنامه‌ریزی‌های دولت قرار گرفته است.
 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا،  وی ادامه داد: ما در آغاز سال اولِ اجرایی برنامه ششم توسعه هستیم. مقدمات کار و جوانب اجرایی را برای ایفای تکالیف قانونی به تدریج فراهم می‌کنیم. همچنین برنامه‌های مکمل دیگری مانند اشتغال‌زایی با هدف‌گذاری بر ایجاد ۷۰ هزار فرصت شغلی در بخش گردشگری و مقاوم‌سازی اقتصاد کشور از طریق اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و برنامه‌ریزی‌های مربوط به تأمین منابع برای پروژه‌های گردشگری و آموزش منابع انسانی را در دستور داریم.
 
او سپس این تلنگر را زد که آیا وقت آن نشده که دچار تغییر و تحول از طریق این صنعت مولد شویم؟ و در ادامه گفت: باید با رویکردی تعامل‌گرایانه و اقتصادمحور با همراهی سایر دستگاه‌ها و بخش خصوصی به جایگاه خوبی برسیم تا رتبه ۹۴ ایران در جهان را تکان دهیم.
 
محب خدایی در بخش دیگری از سخنانش که در روز جهانی گردشگری با شعار «گردشگری پایدار ابزاری برای توسعه» گرامی داشته شده است، یادآور شد: توسعه گردشگری باید براساس معیارهای پایدار باشد، به این معنا که مسائل اکولوژیکی در بلندمدت و همچنین مسائل اقتصادی و تعهدات لازم نسبت به جنبه‌های اجتماعی و اخلاقی رعایت شود. توسعه گردشگری باید به جنبه‌های فرهنگی، ارزشی و عناصر سنتی جوامع محلی توجه داشته باشد.
 
معاون گردشگری بیان کرد: گردشگری برای توسعه پایدار مبتنی بر اصولی است که برخی از آن‌ها عبارتند از انجام تحقیق و پژوهش، استفاده از ماهیت پایدارگونه منابع، کاهش مصرف بی‌رویه و جلوگیری از اتلاف منابع، حفظ تنوع محیطی، برنامه‌ریزی راهبردی محلی و ملی، حمایت از نظام اقتصاد محلی و مشارکت جوامع محلی، مشاوره با افراد ذی‌نفع و عامه مردم و آموزش مستمر و بازاریابی در صنعت گردشگری.

همچنین مطالعه کنید:

بورس

خروج سنگین پول از بورس

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، صف های فروش در نخستین روز معاملاتی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *