صفحه اصلی / تخلفات گسترده معماری و ساختمانی در مجتمع تجاری پالادیوم

تخلفات گسترده معماری و ساختمانی در مجتمع تجاری پالادیوم

به گزارش کسب و کار میوز به نقل از ایلنا،  محمد سالاری (رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی) در تذکر پیش از دستور خود به تخلف ساختمانی در خیابان مقدس اردبیلی و مجتمع تجاری پالادیوم اشاره کرد.
این عضو شورای شهر گفت: مجتمع بزرگ تجاری پالادیوم طی سال‌های گذشته در خیابان مقدس اردبیلی ساخته شده است و بارگذاری بسیار گسترده‌ای که در آنجا صورت گرفته است خارج از ضوابط طرح تفصیلی بوده است و بدون ارائه به کمیسیون ماده ۵ منطقه به این ساختمان مجوز دادند و از آنجا که پارکینگ بسیار زیادی نیاز داشت و به علت جذب سفر فراوان از نظر ترافیکی مشکلات فراوانی را برای اهالی منطقه به همراه داشت.
سالاری با اشاره به تخلف جدید مالک ساختمان افزود: مالک ساختمان جدیدا بنایی را به منظور استفاده برای پارکینگ خریداری کرده است و با شهرداری توافق کرده و آنجا را تبدیل به کاربری اداره کرده و به علاوه توافق کرده زیرگذری میان این دو ساختمان احداث کند و اکنون در حال اجرای این طرح است تا دو ساختمان را از زیر به هم وصل کند.
او ادامه داد: جدیدا توافق کرده است که یک پل هوایی به طول ۴۰ متر را که از فراز یک سری از املاک دیگر نیز می‌گذرد؛ احداث کند و به رغم اینکه تعدادی از اعضای شورای شهر مخالف این موضوع هستند شهردار فعلی منطقه را به شدت تحت فشار گذاشته‌اند تا این طرح انجام شود. از ریاست محترم جلسه درخواست می‌کنیم مراتب درخواستمان را به شهردار تهران اعلام کنند و به سرعت و جدیت جلوی این اقدام را گرفته و مجوز این ساخت و سازها را لغو و نتایج را به ما اعلام کنند.
او با اشاره به بخشنامه جدیدی که در حوزه معماری و شهرسازی امروز توسط شهردار تهران ابلاغ خواهد شد، گفت: دیروز شهردار در ملاقات فصلی با مدیران شهرداری تهران اعلام کرد که امروز بخشنامه جدید و مهمی در رابطه با تخلفات معماری و شهرسازی منتشر خواهد شد تا شاهد بروز تخلفات این چنینی در شورای معماری مناطق نباشیم.

همچنین مطالعه کنید:

تولید

۱۸۰۳ واحد تولیدی در مصادره ۱۲ بانک

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، هرچند چشم انداز بازار شب عید امسال …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *