صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
شانه‌سازی محور خنداب – ملایر در استان همدان

شانه‌سازی محور خنداب – ملایر در استان همدان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان، جواد نگاهداری گفت: از آنجا که در صورت بروز نقص فنی در خودرو و نیاز به پارک و یا انحراف از جاده به هر دلیل ممکن، یک شانه خوب نقش مهمی در کاهش بروز حوادث جاده‌ای خواهد داشت، این مسیر به طول یک کیلومتر توسط نیروهای راهداری شهرستان ملایر و با به‌کارگیری تجهیزات و ماشین‌آلات موجود شانه‌سازی شد.
وی افزود: ۱۰ پارکینگ نیز در این محور احداث شده که می‌تواند در کاهش حوادث جاده‌ای نقش عمده‌ای داشته باشد.
نگاهداری، تعدیل شیب شیروانی و اصلاح تقاطع‌ها در این مسیر را از جمله اقدامات برشمرد و گفت: تکمیل حفاظ ایمنی محدوده پل و پرتگاه با اولویت نیوجرسی بتنی با ارتفاع ۳ متر نیز در این محور اجرایی شده است.
وی ادامه داد: همچنین انجام عملیات انواع حفاظ پل (هندریل) در این محور انجام شده که در این راستا احداث یک پل ۸ کیلومتری نیز در دست اقدام است.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ملایر عنوان کرد: ۳ عدد چراغ چشمک‌زن و ۳ ردیف چراغ چشم‌گربه‌ای برای آشکارسازی سایر نقاط پرحادثه نیز در این محور نصب شده است.
جواد نگاهداری دریواسیون پل‌ها در این مسیر را از دیگر اقدامات عنوان کرد و گفت: این مهم می‌تواند به منظور جلوگیری از ورود سیلاب‌های سطحی به سطح جاده آسفالته مؤثر باشد.
این مسئول تصریح کرد: نفوذ آب به لایه‌های زیرسازی موجب تخریب راه می‌شود، بنابراین همواره تلاش می‌شود تا از نفوذ آب‌های سطحی به زیرسازی آسفالت‌ها جلوگیری شود.
نگاهداری اضافه کرد: برای تحقق این امر روش‌های مختلفی وجود دارد که به کمک آن‌ها آب را از لایه دفع یا از نزدیک شدن آب‌های جاری به راه جلوگیری می‌کنند که زهکشی و دریواسیون از جمله این روش‌ها است.

 

همچنین مطالعه کنید:

خروج تدریجی تازه واردها از بورس

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، رکوردهای صعودی پی‌درپی شاخص بورس، حمایت تمام …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *