صفحه اصلی / وجود 13 هزار طرح صنعتی با 50 درصد پیشرفت فیزیکی در کشور

وجود 13 هزار طرح صنعتی با 50 درصد پیشرفت فیزیکی در کشور

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، علی یزدانی روز پنجشنبه در آیین تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید هیات مدیره شرکت شهرکهای صنعتی فارس در شیراز افزود: از این تعداد 297 طرح صنعتی در فارس مستقر است که با بهره برداری از آنها نیز شاهد ایجاد اشتغالی نزدیک به 9 هزار نفر در این استان خواهیم بود. 
وی، کل طرح های صنعتی کشور را 49 هزار واحد برشمرد و ادامه داد: از این تعداد 2 هزار و 675 طرح مربوط به استان فارس است که بیشتر آنها در داخل شهرک ها و نواحی صنعتی مستقر است. 
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار کرد: تعداد کل طرح های صنعتی در کشور حدود 90 هزار طرح بود که با لغو جواز بهره برداری برخی از آنها که فعالیت نداشتند و یا تعطیل شده بودند تعدادشان به حدود 49 هزار طرح رسید. 
یزدانی ادامه داد: در سراسر کشور حدود 86 هزار واحد صنعتی بنگاهی دارای پروانه بهره برداری وجود دارد که به بیش از چهار هزار واحد آن در فارس است که نشان می دهد فارس در این زمینه دارای قابلیت بسیار بالایی است. 
وی افزود: همچنین در کل کشور 398 خوشه صنعتی شناسایی شده است که از این تعداد، 14 خوشه صنعتی در استان فارس در حال فعالیت هستند. 
در این آیین احمد فتوحی به عنوان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس معرفی و از خدمات 17 ماهه شاهپور قنبری مدیرعامل سابق این شرکت قدردانی شد. 
فتوحی متولد 1353 شهر شیراز و دارای مدرک مهندسی برق و الکترونیک، 23سال سابقه اجرایی و مدیریتی در وزارتخانه های جهاد کشاورزی (سازندگی) و صنعت، معدن و تجارت را در کارنامه دارد. 

همچنین مطالعه کنید:

دلیل نوسانات دلار

سرمقاله از آنجایی که قیمت ارز تحت تاثیر خبرهای داخلی و خارجی دچار نوسان می‌شود، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *