صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
عزم جدی جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای بهره وری سبز

عزم جدی جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای بهره وری سبز

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان ملی بهره وری ایران، دکتر رویا طباطبایی یزدی در مراسم افتتاح این کنفرانس بین‌المللی در سخنان کوتاهی ضمن خوشامدگویی به‌شرکت‌کنندگان داخلی و خارجی، به ضرورت برگزاری این کنفرانس اشاره کرد و گفت: یکی از عوارض جانبی فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی، تولید مقدار زیادی از ضایعات صنعتی و آلودگی محیط زیست است. به‌علاوه به‌جز تهدیدهای ناشی از آن در بهداشت و محیط زیست، این امر می‌تواند منجر به نابودی گسترده منابع ملی و مالی شود، لذا تلاش کشورها در زمینه کاهش این موارد با بهره‌گیری از تکنیک MFCA اجتناب ناپذیر است.
وی با بیان اینکه با این اوصاف، سازمان بهره‌وری آسیایی (APO) نیز تلاش دارد با گسترش این تکنیک ارزشمند در میان کشورهای در حال توسعه منطقه، گامی بزرگ در جهت توسعه پایدار بردارد، تصریح کرد: هزینه‌یابی جریان مواد (MFCA) به عنوان یکی از تکنیک‌های مدرن بهره‌وری سبز شناخته شده و به مدت طولانی از سوی کشورهای پیشرفته مانند آلمان و ژاپن اجرا شده و توسعه یافته است.
رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران در ادامه اظهار امیدواری کرد که دستاوردهای این کنفرانس بین‌المللی، آگاهی و بهره‌گیری از تکنیک MFCA را به عنوان یک ابزار موثر برای ارتقای بهره‌وری سبز در کشورهای عضو APO به‌ویژه کشورمان افزایش دهد.
دکتر یوری زینوری (Dr. ZAINURI JURI)، نماینده سازمان بهره‌وری آسیایی نیز در این مراسم با قدردانی از جمهوری اسلامی ایران به‌سبب برگزاری و میزبانی این کنفرانس مهم در کشورمان، ارتقای بهره‌وری سبز در میان کشورهای عضو این سازمان آسیایی را از اهداف APO برشمرد و اظهار امیدواری کرد که با برگزاری موفق این کنفرانس، شاهد توجه و به‌کارگیری بیشتر متخصصان و فعالان عرصه‌های اقتصادی و صنعتی به تکنیک هزینه‌یابی جریان مواد، به‌منظور ارتقای بهره‌وری سبز در کشورهای آسیایی باشیم.
شایان ذکر است کنفرانس بین‌المللی هزینه‌یابی جریان مواد که از امروز – ۲۸ شهریورماه ۱۳۹۶ ـ آغاز شده، تا روز پنجشنبه، ۳۰ شهریورماه سال جاری با همکاری سازمان ملی بهره‌وری ایران و سازمان بهره‌وری آسیایی در تهران ادامه دارد. در این کنفرانس اساتید و متفکران صاحب‌نام و برجسته‌ای از کشورهای آلمان، تایلند، هند، مالزی، ژاپن، تایوان، ویتنام و جمهوری اسلامی ایران علاوه بر ارائه جدیدترین الگوها در این زمینه، دانش و تجارب خود را با شرکت‌کنندگان در این دوره به‌اشتراک می‌گذارند که از کشورهای جمهوری اسلامی ایران، بنگلادش، کامبوج،‌ هند، اندونزی، مالزی، نپال، پاکستان، تایوان، سری‌لانکا، تایلند و ویتنام هستند.

همچنین مطالعه کنید:

online store

اقبال مردم به خرید آنلاین

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، چند روزی است سر و کله کرونا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *