صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
ضرورت مدیریت واردات

ضرورت مدیریت واردات

سرمقاله
بر این باوریم که اگر واردات بی‌رویه مدیریت شود و حمایت‌ها از تولید داخل با توجه به ظرفیت و پتانسیل بالایی که دارد و از سوی دیگر با وجود مشکلات بسیاری که با آن دست و پنجه نرم می‌کند، افزایش یابد، به‌طور قطع اثرات مثبت آن را در اقتصاد کشور مشاهده خواهیم کرد. در حال حاضر واردات کالا در این حجم که اکنون انجام می‌شود، ضربه جبران‌ناپذیری بر واحدهای تولیدی وارد کرده که شاید برای جبران آن نیاز به صرف سال‌ها باشد. این در حالیست که جدای از اینکه موضوع واردات خود مشکل‌ساز شده، واردات قاچاق نیز در کنار آن به مشکلات واحدهای تولیدکننده داخلی دامن می‌زند. واردات قاچاق اجازه نمی‌دهد تولید داخلی زنده بماند و این رمق باقیمانده را نیز از آنها گرفته است.
دولت دوازدهم باید دقیقا به ظرفیت خالی واحدهای تولیدی توجه و کمک کند و در قالب تشکیل کلینیک‌های تخصصی بررسی مشکلات صنایع، این مشکلات را رفع کند. مثلا اگر مشکل صنایع، نقدینگی است از طریق تزریق نقدینگی به آنها کمک کند یا اگر اداری است، اقدامات جدی جهت رفع موانع کسب‌وکار انجام دهد، اما متاسفانه در این چند سال از موضوعی به این مهمی غفلت شده است. مشکلات بسیاری در راستای واردات بر کشور تحمیل شده است که ضربه به تولید داخل یکی از مهم‌ترین آنها عنوان شد. این در حالیست که واردات کالاهای خارجی ما را ناچار به افزایش صادرات نفت خام می‌کند و تنها تقویت تولید داخل است که می‌تواند هم مشکل اشتغال و هم تورم را رفع کند.

همچنین مطالعه کنید:

لوازم خانگی

شیب تند افزایش قیمت ها در بازار لوازم خانگی

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، در این میان شنیده ها حاکی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *