صفحه اصلی / سازمانهای مردم نهاد مردم مورد حمایت جدی دولت هستند

سازمانهای مردم نهاد مردم مورد حمایت جدی دولت هستند

 دولت دوازدهم نیز از این سازمانها به صورت جدی حمایت و برای توانمندسازی آنها تلاش می کند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، معصومه ابتکار روز دوشنبه در حاشیه مراسم بهره برداری سالن چندمنظوره تنها مرکز اقامتی اجباری ماده 16 زنان خراسان رضوی در مشهد  افزود: یکی از رویکردهای دولت شناسایی سازمانهای مردم نهاد، کمک به آموزشهای تخصصی و حمایت از طرحهای آنها است. 
وی توانمندسازی سازمانهای مردم نهاد را در کاهش آسیبهای اجتماعی موثر توصیف و بیان کرد: برخی از آسیبها و ناهنجاریها از درون خانواده آغاز و به اجتماع کشیده می شود. ا تقویت گفت و گو بین افراد خانواده می توان از آسیبهای زیادی پیشگیری کرد. 
معاون رئیس جمهوری ادامه داد: نخستین مرحله گفت و گو، شنیدن است که خود این موضوع نیاز به مهارت دارد. اگر بخواهیم جوانان زندگی سالم داشته باشند سخن، درخواست و مطالبات آنها باید شنیده شود. 
وی گفت: باید به عزت نفس جوانان احترام بگذاریم. اگر این کار انجام شود جلوی بسیاری از معضلات گرفته می شود و این مهم نیاز به همکاری آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، رسانه ها و دیگر دستگاهها دارد. 
ابتکار افزود: روشهای امر و نهی به شکل فیزیکی جواب نمی دهد بلکه گفت و گو زمینه ساز واقعی امر به معروف و نهی از منکر است و فضای سالم را برای طرح مسائل و توجه به عزت نفس و خود شکوفایی افراد فراهم می کند. 
سالن چندمنظوره مرکز اقامتی اجباری ماده 16 زنان خراسان رضوی با حضور معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، معاون استاندار و مسئولان بهزیستی و مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی در مشهد به بهره برداری رسید. 
همچنین امروز اجرای طرح ملی مداخله در طلاق همزمان با رونمایی سامانه ملی طلاق 11 استان کشور از طریق ارتباط ویدئوکنفرانس طی مراسمی در مشهد با حضور معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، رئیس سازمان بهزیستی و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه آغاز شد. در این چارچوب 11 پایگاه اورژانس اجتماعی نیز در سطح خراسان رضوی بهره برداری و طرح مداخله در طلاق که پارسال در شش شهر این استان اجرایی شده بود در 13 شهرستان دیگر خراسان رضوی آغاز شد. 

همچنین مطالعه کنید:

taxi

امتناع تاکسی های اینترنتی از ارائه خدمات

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، روز گذشته که بارش برف تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *