صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
ترانزیت ۴ میلیون تن کالا در ۵ ماه نخست امسال

ترانزیت ۴ میلیون تن کالا در ۵ ماه نخست امسال

 رضا نفیسی گفت: در ۵ ماهه نخست سال جاری، بیش از ۴ میلیون و ۱۸ هزار تن کالا از ۳۲ مرز فعال زمینی و آبی کشور ترانزیت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۴ درصد افزایش را نشان می دهد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، وی ادامه داد: طی مدت مذکور از مجموع کالاهای ترانزیت شده، یک میلیون و ۲۲۹ هزار  تن را مواد نفتی و دو میلیون و ۷۸۹ هزار تن را مواد غیرنفتی تشکیل داده‌اند که عمده‌ترین بخش مواد غیرنفتی کالاهایی نظیر مازوت، پارچه، قطعات اتومبیل و مواد غذایی بوده است.
مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین المللی افزود: در مدت زمان مذکور، از میان مرزهای کشور بندر شهید رجایی در استان هرمزگان با ۳۵ درصد فعال‌ترین مرز در زمینه ترانزیت ورود کالا به شمار می‌رود. پس از آن مرزهای پرویزخان با  ۲۰ درصد، بازرگان با ۱۰.۴ درصد و شهید باهنر با ۸ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.
نفیسی تصریح کرد: بیشترین حجم تردد کامیون‌های حامل بار ترانزیتی از مبدأ عراق به مقصد امارات، از مبداء امارات به مقصد افغانستان و از مبداء امارات به مقصد عراق بوده است.
وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به دلیل موقعیت استراتژیک و ژئوپلیتیک خود به عنوان چهارراه ترانزیتی آسیا و اروپا دارای پتانسیل‌های کافی برای افزایش ترانزیت کالا و مسافر از طریق شیوه‌های گوناگون حمل و نقل است.

همچنین مطالعه کنید:

لوازم خانگی

شیب تند افزایش قیمت ها در بازار لوازم خانگی

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، در این میان شنیده ها حاکی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *