صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
تولید نفت روسیه به کمترین رقم یکسال اخیر رسید

تولید نفت روسیه به کمترین رقم یکسال اخیر رسید

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، به نقل از رویترز، «الکساندر نواک» وزیر انرژی روسیه گفت: تولید نفت روسیه در ماه گذشته میلادی، اوت، به ۱۰.۹۱ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کرد؛ ضمن اینکه این رقم برای ماه قبل ۱۰.۹۵ میلیون بشکه ثبت شده است.
البته علت اصلی کاهش تولید نفت روسیه به تعلیق درآمدن تولید نفت در منطقه فراساحلی قطب شمال به دلیل انجام عملیات های نگهداری است. 
همچنین در ماه گذشته میلادی تولید نفت روسیه به ۴۶.۱۴ میلیون تن رسید که این رقم برای ماه جولای ۴۶.۳۰ میلیون تن است و این میزان از تولید از آگوست سال ۲۰۱۶ میلادی به بعد که رقم ۱۰.۷۱ میلیون تن ثبت شده، کمترین سطح تولید روسیه است و نسبت به سطح تولید این کشور در ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ میلادی (معیار کاهش تولید در توافق اوپک) ۳ درصد کمتر است. 
به گفته وزیر انرژی روسیه، میزان تولید نفت شرکت گازپروم در ماه گذشته میلادی تقریبا ۵ درصد روند نزولی به خود گرفت؛ اما خط لوله صادراتی نفت روسیه در ماه اوت به ۴.۳۴ میلیون بشکه در روز افزایش پیدا کرد که این رقم برای ماه قبل از آن ۴.۱ میلیون بشکه در روز گزارش شده است. 
بر همین اساس، شرکت گازپروم روسیه قصد دارد تولید خود را در سال جاری میلادی بیش از ۵۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد؛ ضمن اینکه تحریم های غرب این اجازه را به شرکت های اروپایی نمی دهد تا برای توسعه میادین نفتی فراساحلی در منطقه قطب شمال به گازپروم کمک کنند. 
بر پایه این گزارش تولید نفت روسیه از میدان نفتی «بشنفت» در ماه گذشته میلادی در مقایسه با ماه قبل ۱۵ درصد روند کاهشی به خود گرفت و به ۳۲۴ هزار بشکه در روز رسید.

همچنین مطالعه کنید:

لوازم خانگی

شیب تند افزایش قیمت ها در بازار لوازم خانگی

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، در این میان شنیده ها حاکی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *