صفحه اصلی / پایان طرح برق رسانی به روستاهای بالای 10 خانوار در کشور

پایان طرح برق رسانی به روستاهای بالای 10 خانوار در کشور

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، ولی الدین مصلحتی روز یکشنبه افزود: در سال 95 برنامه برق‌رسانی به روستاهای بالای 10 خانوار که بطور ثابت ساکن هستند در دستور کار قرار گرفت که در ابتدا برای شناسایی این روستاها حتی در دورترین و سخت گذرترین نقاط اقدام شد.
وی تصریح کرد: همه دولت ها از ابتدای انقلاب در امر برق رسانی به روستاها همت داشتند، اما در دولت یازدهم با تدبیر رئیس جمهوری این کار شتاب گرفت و با اعتبار بیش از 128میلیارد تومان توانستم روشنایی را به هموطنان در روستاهای بالای 10 خانوار هدیه دهیم.
مجری طرح برق رسانی روستایی ادامه داد: در روستاهای زیر 10خانوار و روستاهایی که با مشکلاتی نظیر اخذ پروانه و مجوزهای لازم از ارگان های ذیربط روبرو هستند با افزایش جمعیت و اخذ مجوزهای لازم و کددار شدن روستا، واجد شرایط شده و در برنامه برق‌رسانی قرار خواهند گرفت.
وی با اشاره به اینکه دراستان کرمان روستاهای فاقد شبکه برق و روشنایی نداریم تصریح کرد: عمده روستاهایی که هنوز به شبکه برق کشور متصل نشده‌اند در مناطق محروم قرار دارند.
وی تاکید کرد: پیگیری و ارتباط مناسب نمایندگان با وزارت نیرو دراخذ اعتبار برای استان سبب شد که امروز دیگر هیچ روستای بالای 10خانوار در کرمان بدون برق نباشد.
براساس آخرین سرشماری سال 95، جمعیت استان کرمان سه میلیون و 164 هزار و 718 نفر است که یک میلیون و 302 هزار و 557 نفر معادل 380 هزار و 287 خانوار از خانوارهای استان کرمان در مناطق روستایی زندگی می کنند.
با ورود سرمایه گذاران خارجی و داخلی در راه اندازی نیروگاههای خورشیدی در این استان زمینه صدور برق از این استان به استانهای همجوار فراهم شده است .

همچنین مطالعه کنید:

Running backwards

مزایای باورنکردنی دویدن رو به عقب

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ اگر به دنبال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *