صفحه اصلی / شرایط اقتصادی بیمارستان‌ها مطلوب نیست

شرایط اقتصادی بیمارستان‌ها مطلوب نیست

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، دکتر حسن قاضی‌زاده‌هاشمی امروز در حاشیه افتتاح بیمارستان قدوسی نهاوند در جمع خبرنگاران، تصریح کرد: در حوزه پرستاری مشکل عمده آنها فشار کاری زیادی است که بر قشر پرستار است البته در کنار آنها ماماها و نیروهای آزمایشگاهی و رادیولوژی‌ها نیز همینطور هستند.
وی ادامه داد: نسبت کل نیروی انسانی ما به تخت بیمارستانی از نظر استاندارد متناسب نیست و خیلی کمتر است به طوریکه یک نفر باید بار چند نفر را به دوش بکشد و این مشکل جدای از مسائل معیشتی آنها است.
قاضی‌زاده‌ اضافه کرد: حتی اگر وضعیت پرداختی آنها اصلاح شود، باز فشار کاری زیاد است و در این حوزه باید برای تأمین نیروهای انسانی نگاه متفاوتی به وجود بیاید به طوریکه در مقابل باید نگاه دستگاه‌های مسئولی همچون صنعت و معدن و راه و شهرسازی و کشاورزی تغییر کند چرا که اینجا اورژانس است و بستگی به جان مردم دارد و شغل بسیار حساسی است.
وی ابرازامیدواری کرد: برای جبران کمبود نیروی انسانی مجوزهای لازم را دریافت کنیم البته باید توجه داشت که شرایط اقتصادی بیمارستان‌ها هم مطلوب نیست.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: شرایط اقتصادی بیمارستان‌ها مطلوب نیست و برای رفع این مشکل  اگر مطلوبیت‌ها فراهم شود، گشایشی هم در دریافتی‌ها و معیشت پرستاران انجام و برطرف خواهد شد.

 

همچنین مطالعه کنید:

بازارها در فاز احتیاط

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، بازار سهام در حالت نزولی قرار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *