صفحه اصلی / خادم: از عملکرد آزادکاران راضی نیستم/کادر فنی در مدیریت امور فنی اشکال داشت

خادم: از عملکرد آزادکاران راضی نیستم/کادر فنی در مدیریت امور فنی اشکال داشت

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، رسول خادم ابتدا در مورد عملکرد تیم ملی کشتی فرنگی در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۷ پاریس گفت: کشتی‌گیران ما اکثرا نفرات کم‌تجربه‌ای بودند، اما با انگیزه و اعتماد به نفس بالایی به مصاف رقبای خود رفتند. البته اشتباه فنی برای این نفرات قابل پیش‌بینی بود که می‌توانند با این تجربه‌ی ارزنده‌ای که کسب کردند آن را جبران کنند. ما از اعتماد به جوانان ضرر نکردیم. به طور نسبی عملکرد تیم ملی کشتی فرنگی رضایت‌بخش بود.
وی خاطرنشان کرد: سرمربی تیم ملی و کادر فنی تلاش خود را انجام دادند و همان‌طور که کشتی‌گیران جوانی داریم،  کادر فنی ما نیز جوان و در مسیر کسب تجربه هستند و باید بتوانیم به مرور نقاط ضعف خود را مرتفع و نقاط قوت خود را نیز تقویت کنیم.
وی درباره عملکرد تیم ملی کشتی آزاد اظهار کرد: از عملکرد و نتایج  کلی آزادکاران در رقابت‌های جهانی فرانسه رضایت ندارم. نفرات اعزامی به رقابت‌های جهانی بجز یک وزن،  نفرات برتر مسابقات انتخابی تیم ملی ایران بودند و پیش‌بینی می‌شد که برخی از آن‌ها به دلیل کمی تجربه یا نداشتن سابقه حضور مناسب در مسابقات خارجی، نتوانند عملکرد خوبی داشته باشند، اما متاسفانه اکثر آن‌ها نتوانستند انتظارات را برآورده کنند.
خادم تصریح کرد: با توجه به نتایج مسابقات انتخابی، شکست برخی نفرات کم‌تجربه قابل پیش‌بینی بود اما نفرات باتجربه‌ی تیم مانند احسان‌پور، یاراحمدی، حسین‌خانی و نصیری در حد انتظار ظاهر نشدند.
وی در مورد عملکرد کادر فنی نیز گفت: به سرمربی تیم ملی و اعضای کادر فنی اعلام کردم نواقصی در مدیریت برنامه‌های فنی کشتی‌گیران بر روی تشک ملاحظه می‌شد،  که باید حتما بررسی شود. در جلسه آتی شورای فنی کادر فنی دعوت می‌شوند تا توضیحات خود را ارایه دهند و اعضاء در این مورد تصمیم‌گیری می‌کنند.
خادم در مورد عملکرد حسن یزدانی در فرانسه اظهار داشت: حسن یزدانی ستاره کشتی آزاد ایران در دنیای کشتی است  که جسور، جنگنده و دلاورانه کشتی می‌گیرد و همه شاهد نمایشی مقتدرانه از سوی او بودند. امیدوارم وی با ادامه روند فعلی بتواند سال‌ها صاحب عناوین جهانی و المپیک شود. خوشحالی و احساس افتخار مردم به او، قطعا بزرگترین پاداش این کشتی‌گیر بااخلاق است.
وی خاطرنشان کرد:حسن یزدانی از قهرمانان بزرگی است که به دلیل سلامت در اخلاق و ساده زیستی، می‌توان مایه‌هایی از پهلوانی را در او دید. امیدوارم همه از او مراقبت کنیم تا با گذر زمان و در فراز و نشیب‌های زندگی، به دور از هرگونه حاشیه‌ای اعم از اجتماعی و سیاسی، پهلوانی‌اش برای مردم ماندگار شود.
خادم با بیان این‌که باید با مردم صادقانه صحبت کرد، خاطرنشان کرد: در هرحال ما باید بر برگزاری مسابقات انتخابی به عنوان مبنای پوشیدن پیراهن تیم ملی، علی‌رغم تمام تهدیدهایی که برای کسب نتیجه در مسابقات مهم برای کادرهای فنی دارد، تاکید کنیم  و در ضمن بر اساس عملکرد این قهرمانان، نفراتی را که در میادین بین‌المللی نمی‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند، هر سال که به مسابقات المپیک نزدیک می‌شویم، کنار بگذاریم و به دنبال توجه به استعدادهای مناسب‌تر به‌جای آن‌ها باشیم و در واقع تا المپیک  توکیو فیلترهای خود را برای حضور کشتی‌گیران واجد شرایط در مسابقات انتخابی مرتباً محدودتر کنیم.
وی در پایان گفت: مسیر انتخابی تیم ملی باید به تدریج بر مبنای قابلیت و حضور کشتی‌گیران در مسابقات جهانی(کلاس جهانی) کیفی‌تر شود. البته می‌دانم چقدر دشوار است و کادرهای فنی بعضا هزینه‌های سنگینی در این باره خواهند داد. اما این تنها راهی است که کشتی ایران را کم‌کم از اتکاء به نتایج مقطعی نجات خواهد داد. و گرنه ساده‌ترین و پرسودترین روش که برخی معتقدند با شرایط افکار عمومی نیز سازگاری بیشتر دارد، ورود سیستم گلخانه‌ای به کشتی است، اما این روش به نفع کشتی نیست.

همچنین مطالعه کنید:

تخلف بانکها از سود مصوب

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، از آنجا که همواره بانک‌ها از سودهای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *