پنج شنبه , ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
صفحه اصلی / رتبه ۱۲۰ ایران در فضای کسب وکار جایگاه مناسبی نیست

رتبه ۱۲۰ ایران در فضای کسب وکار جایگاه مناسبی نیست

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر،  محمد شریعتمداری ظهر جمعه در نشست گفتگوی دولت و بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج افزود: اصلاح کسب و کار در دستور کار قرار گرفته و جایگاه کشور روبه بهبود است و این رتبه از ۱۵۰ به۱۲۰ رسیده است.
شریعتمداری با اشاره به شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در کهگیلویه و بویراحمد  تصریح کرد: در این جلسه ارتباط مستقیم با بخش غیر دولتی فعال در استان برقرار و مشکلات نیز بیان شد.
وی  با تاکید بر برنامه ریزی دولت برای پیشبرد اهداف عنوان کرد: دولت با برنامه از پیش اعلام شده کارش را آغاز کرده و  این برنامه جامع چاپ شده است.
وزیر صنعت و معدن و تجارت اظهار کرد: در حوزه اجرای سیاست داخلی تاکید بر تحقق حقوق شهروندی است که این حوزه نیز نقش بسزایی در فعالیت های اقتصادی دارد.
وی افزود: ‌ایجاد نشاط در جامعه و  تقویت اعتماد عمومی از طریق عمل به وعده ها از جمله سیاست های داخلی مورد نظر  است.
شریعتمداری گفت: همچنین صیانت از دستاوردهای سیاست  خارجی و تحقق تنش زدایی به رشد و توسعه اقتصادی کمک می کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: فعالیت و تلاش برای توسعه و توانمند سازی مناطق کمتر توسعه یافته نیز نقش مهمی در فعالیت های اقتصادی دارد.
شریعتمداری تامین مالی، تولید و اشتغال را موثر در رشد و توسعه دانست و گفت: اصلاح نظام بانکی در دستور کار دولت است.
وزیر صنعت، معدن تجارت خاطر نشان کرد: اتصال به زنجبره ارزش جهانی، همکاری  بیشتردولت و بخش خصوصی، تاکید بر فعالیت ها بر حسب و روال قانونی و ایجاد صنایع با توجه به مسائل زیست محیطی از جمله هدف گذاری های توسعه صنعت است.
 وی خاطر نشان کرد: باید سطح توان تولید را ارتقاء بدهیم و صنایع کوچک و متوسط نیز باید به این سمت بروند و همچنین توجه به صنایع روستایی مورد تاکید است.
شریعتمداری گفت: در زمینه واگذاری ها نیز، حمایت از افراد واجد شرایط و توانمند انجام می شود.
وزیر صنعت، معدن وتجارت با اشاره به برخی مباحث در خصوص ارائه تسهیلات بانکی اظهار کرد: بانک مرکزی باید بررسی لازم نسبت به حوزه تخصیص تسهیلات توسط بانک های خصوصی  و دلیل پایین بودن این تخصیص را انجام ‌دهد.

همچنین مطالعه کنید:

دارایی ۳۸۰ هزار میلیارد تومانی سهامداران عدالت

به گزارش کسب و کار نیوز، حسین فهیمی گفت: در طرح آزادسازی سهام عدالت تا …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *