صفحه اصلی / صنایع دستی اثر مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتغال پایدار دارد

صنایع دستی اثر مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتغال پایدار دارد

 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا به نقل از ستاد خبری بیست و هشتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی، علی وقفچی با تاکید بر اهمیت توجه به صنایع دستی و فرش، گفت: باید تمام امکانات، مزایا، نمایشگاه‌ها و هر آن چیزی که می‌تواند در ارتقاء محصولات تولیدی، چه از نظر کیفی و چه از نظر کمی اثرگذار باشد، تقویت شود.
 
وی با بیان اینکه مواد اولیه در صنایع دستی داخلی است و برای تامین آن به واردات نیاز نداریم، افزود: این صنعت ارزش افزوده بالایی دارد و  با ارزان‌ترین قیمت یا به نوعی کمترین هزینه می‌توان اشتغال ایجاد کرد. بنابراین قطعاً می‌تواند اثر بسیار مهمی در اشتغال پایدار، اقتصاد مقاومتی و ورود ارز به کشور از قِبَل توسعه صنایع دستی داشته باشد.
 
نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی به لزوم برگزاری نمایشگاه های صنعتی برای رونق این بازار تاکید کرد و گفت: امیدوارم هنرمندان و دست اندر کاران صنایع دستی فروش خوبی در نمایشگاه تجربه کنند.
 
وقفچی، رییس کمسیون فرش و صنایع دستی مجلس به همراه برخی از اعضای این کمسیون در نخستین روز بیست و هشتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی از غرفه هایی چون سراهی، سلام، خانه ایرانی، کاروان پیوند و ترسه بازدید کرد.
 
بیست و هشتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی از اول تا ٧ شهریورماه در محلی دائمی نمایشگاه‌ها در حال برگزاری است.

همچنین مطالعه کنید:

ایران خودرو

محصولات ایران‌خودرو گران شد + جدول

شرکت ایران خودرو قیمت جدید محصولات خود را اعلام کرد که به علت نرخ جدید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *