صفحه اصلی / افزایش ۴ میلیاردی فروش در سینمای ایران

افزایش ۴ میلیاردی فروش در سینمای ایران

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا،  جلیل اکبری‌ صحت اظهار داشت: سینمای ایران در پنج ماه امسال به نسبت پنج ماه نخست سال گذشته چهار میلیارد تومان افزایش فروش داشته که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل میزانی از رشد را نشان می دهد.
وی با اشاره به اینکه در بعضی از خبرها این رقم بسیار بالاترعنوان شده است، افزود: به دلیل اینکه منبع اصلی این شایعه ها را نمی دانیم از طریق خبرگزاری جمهوری اسلامی اعلام می کنیم که رقم های دیگری که منتشر شده صحیح نیست.
مشاور رییس سازمان سینمایی وزارت ارشاد ادامه داد: مجموع فروش سینمای ایران در سال گذشته نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومان بوده است که امیدواریم امسال هم با رشد پنج درصدی مواجه شویم.
اکبری صحت افزود: در نیمه دوم امسال به دلیل حضور فیلم های موثر و پر فروش پیش بینی ما این است که نسبت به ۶ ماه نخست سال افزایش فروش داشته باشیم.
مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی درباره اینکه اضافه شدن فیلم های توقیفی به چرخه اکران به رونق گیشه کمک خواهد کرد نیز گفت: ما معتقدیم که فیلم توقیفی نداریم اما آثاری که با مشکل در اکران مواجه هستند اگر به چرخه نمایش وارد شوند به دلیل هیجانی که برای تماشاگر دارند به افزایش مخاطب سینما کمک خواهند کرد چون این فیلم ها هم متعلق به بدنه سینمای ایران هستند.

همچنین مطالعه کنید:

سفر به قلب ماده: از موی سر تا کوارک‌ها!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *