صفحه اصلی / ادامه چالش‌های اوپک برای کاهش تولید نفت

ادامه چالش‌های اوپک برای کاهش تولید نفت

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا، رویترز اعلام کرد تولید نفت عراق در ماه اوت امسال کاهش یافته، اما این کشور همچنان به تعهدات خود در چارچوب توافق جهانی کاهش تولید نفت به طور کامل عمل نکرده است.
میانگین صادرات نفت عراق در ۱۴ روز نخست اوت امسال سه میلیون و ۱۵۰ هزار بشکه در روز بوده که ۸۰ هزار بشکه نسبت به ماه ژوئیه کمتر است.
از سوی دیگر، آمارهای رسمی اعلام شده از سوی مؤسسه جودی (JODI) نشان می دهد که تولید نفت عربستان در ماه ژوئن با ۱۹۰ هزار بشکه افزایش، به ۱۰ میلیون و ۷۰ هزار بشکه رسید.
با این همه، این آمارها نشان می دهد که صادرات نفت عربستان در این دوره با ۳۵ هزار بشکه کاهش به شش میلیون و ۸۸۹ هزار بشکه در روز  رسیده است.
افزون بر آن، منابع صنعتی دیروز (شنبه ۲۸ مرداد ماه) اعلام کردند، شرکت شل برای نخستین بار در پنج سال اخیر، یک محموله ۶۰۰ هزار بشکه ای نفت از پایانه زویتنیه لیبی برداشت کرده است.
لیبی از جمله اعضای اوپک است که به دلیل درگیری با بحران های داخلی، از توافق جهانی کاهش تولید نفت مستثنی شده بود، اما افزایش فراتر از انتظار تولید آن اکنون سبب شده است مجموع تولید این سازمان از سقف تعیین شده فراتر رود.

همچنین مطالعه کنید:

ایران خودرو

محصولات ایران‌خودرو گران شد + جدول

شرکت ایران خودرو قیمت جدید محصولات خود را اعلام کرد که به علت نرخ جدید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *