صفحه اصلی / توسعه همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه در دستور کار اتاق‌های بازرگانی دو کشور

توسعه همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه در دستور کار اتاق‌های بازرگانی دو کشور

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل ازپایگاه خبری اتاق ایران ، نایب رئیس اتاق ایران در این دیدار ضمن اظهار خرسندی از موفقیت‌های اخیر دولت سوریه در مبارزه با تکفیری‌ها و گسترش ثبات و امنیت در این کشور ابراز امیدواری کرد که هرچه سریع‌تر زمینه آرامش همه مردم سوریه و ثبات در این کشور فراهم شود.
 
سلاح‌ورزی همچنین به تشکیل ستاد توسعه همکاری‌های ایران و سوریه در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و عزم بخش خصوصی ایران برای حضور قوی و مؤثر در بازار سوریه، تأمین نیازمندی‌ها و مشارکت در بازسازی این کشور اشاره کرد و افزود: اتاق‌های استانی در ایران به فراخور توانمندی‌ها و مزیت‌ها و پتانسیل‌ها در موضوع توسعه همکاری‌های اقتصادی با سوریه حضور و مشارکت خواهند داشت.
 
محمد غسان القلاع، رئیس اتاق بازرگانی سوریه ضمن قدردانی از حمایت‌های ایران از دولت سوریه گفت: علی‌رغم وجود ارتباطات بسیار قوی سیاسی بین دو کشور، متأسفانه تعاملات اقتصادی در سطح مناسب و قابل قبولی نیست.
 
سلاح ورزی در این خصوص گفت: به نظر می‌رسد که برای افزایش سطح همکاری‌های اقتصادی دو کشور، افزایش تعامل و هماهنگی بیشتری بین اتاق‌های بازرگانی دو طرف، به‌عنوان نمایندگان بخش خصوصی لازم و ضروری است.
 
به گفته  نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، بخشی از این مشکلات ناشی از عدم اطلاع بازرگانان و تجار دو کشور از نیازها و ظرفیت‌های متقابل و بخشی هم ناشی از بروکراسی و عدم اجرای توافقنامه تجارت آزاد بین دو کشور است. سلاح ورزی گفت: هر دو این مشکلات از سوی اتاق‌های بازرگانی دو طرف قابل پیگیری و رفع هستند.
 
در این نشست مقرر شد اتاق بازرگانی سوریه  لیست نیازهای فوری و اطلاعات پروژه‌های قابل اجرا توسط شرکت‌های ایرانی را احصاء و در اختیار اتاق ایران قرار دهد و اتاق‌های دو کشور نمایندگان ویژه‌ای را برای پیگیری امور و ارتباط بهتر معرفی کنند.
 
نایب رئیس اتاق ایران در صدر هیاتی تجاری به دعوت وزیر اقتصاد سوریه و برای افتتاح پنجاه و نهمین نمایشگاه بین‌المللی دمشق به این شهر سفر کرده است.

همچنین مطالعه کنید:

بازارها در فاز احتیاط

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، بازار سهام در حالت نزولی قرار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *