صفحه اصلی / دیگر موسسه مالی غیرمجاز نداریم

دیگر موسسه مالی غیرمجاز نداریم

 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، ولی الله سیف در مراسم روز خبرنگار که توسط پژوهشکده پولی و بانکی برگزار شد گفت: نرخ بالای سود سپرده‌های بانکی یکی از مشکلاتی است که نظام بانکی را آزار می‌دهد و علیرغم کاهش چشمگیر تورم کاهش نیافته است.
وی ادامه داد: در حال حاضر در تورم تک رقمی شده ولی نرخ سود بانکی حدود ۲۰ درصد است نرخ سود بانکی در رقابت پذیری محصولات داخلی نقش مهمی دارد.
سیف افزود: آنچه به بازار تأثیر منفی می‌گذارد، موسسات غیرمجاز بود و نظام بانکی سعی کرد این چالش را حل کند. با کمک دستگاه‌های امنیتی کشور مفتخریم که اعلام کنیم دیگر موسسه غیر مجاز نداریم  و امروز با صدای بلند از سرمایه‌گذاران میخواهیم که پول های خود را در موسساتی که وعده سود بالا می‌دهند و مجوز ندارند، نگذارند و گول سود بالای آن را نخورند.
رییس بانک مرکزی افزود: در هر اقتصادی یک بازده ای را به عنوان بازده قابل قبول در نظر میگیرند، ریسک نیز باید قابل قبول باشد وگرنه خطر از بین رفتن کل سرمایه وجود دارد.
وی افزود: عده‌ای به دولت اتهام زدند که با کاهش تورم باعث دامن زدن به رکود شده ولی بعد از آن صحبت‌هایی از رشد نقدینگی شد. ما در سال گذشته رشد ۱۲.۵ درصدی را در اقتصاد شاهد بودیم اما منتقدان می‌گویند بیشتر سهم این رشد مربوط به درآمدهای نفتی است و ما هم این موضوع را قبول داریم. رشد اقتصادی بدون نفت ۳.۳ درصد است که به این آمار رکود نمی‌گویند. در سال ۱۳۹۵ این آمار منفی ۱.۸ بود و در اواخر آن سال به ۵.۶ رسید که شرایط مطلوبی است و در طول برنامه ششم قرار است رشد اقتصادی به هشت درصدی برسد.

همچنین مطالعه کنید:

تخفیف‌ بیمه شخص ثالث، قابل انتقال به خودروی دیگر است

به گزارش کسب و کار به نقل از بیمه مرکزی، بر اساس مصوبه هیئت وزیران، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *