صفحه اصلی / مدارس طبیعت در مناطق آزاد تاسیس می‌شوند

مدارس طبیعت در مناطق آزاد تاسیس می‌شوند

 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فرینا، محمد درویش مدیرکل دفتر مشارکت های سازمان حفاظت محیط زیست در مراسم افتتاح مدرسه طبیعت پردیسان با ابراز خرسندی از آغاز به کار پنجاهمین مدرسه طبیعت در کشور، گفت: بدون شک مدارس طبیعت با پشتوانه و حمایت رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایجاد و توسعه پیدا کرد و قطعا این موج و گام مهم و بزرگ در آینده نیز تداوم خواهد داشت.
درویش افزود: ابراز تمایل و پیگیری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد برای ایجاد و تاسیس مدارس طبیعت در تمامی مناطق آزاد بیانگر موفقیت این طرح است.
مدیر کل دفتر مشارکت های سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه مدارس طبیعت رده سنی ۳ تا ۱۲ سال را پوشش می‌دهد، اظهار کرد: حاصل این ماجرا پرورش ایرانیانی خواهد بود که در پیشگاهشان نه هیچ گیاهی علف هرز به حساب می‌آید و نه هیچ جانداری جاندار زیانکار است.
وی ضمن یادآوری این موضوع که ایران نخستین کشور منطقه است که اقدام به تاسیس مدارس طبیعت کرده است، خاطرنشان کرد: تاسیس و توسعه مدارس طبیعت در راستای سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور است و می تواند منجر به ایجاد یک میلیون و نیم شغل در کشور شود.
درویش تاکید کرد: سرمایه گذاری برای مدارس طبیعت توسط مردم و بخش خصوصی صورت می‌پذیرد و از این رو کشور از سرمایه گذاری حدود ۹۹۰ میلیارد تومان معاف می شود.
مدیر کل دفتر مشارکت‌های سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مدارس طبیعت به کودکان کسب و کاری سبز می آموزد که نه تنها آلودگی ایجاد نمی‌کند، نه تنها باعث نمی شود که چاه‌های غیر مجاز حفر کنیم، بلکه منجر به پرورش نسلی می‌شود که خود حافظ شایسته سرزمینش است.

همچنین مطالعه کنید:

تخلف بانکها از سود مصوب

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، از آنجا که همواره بانک‌ها از سودهای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *